İzmir Haberleri

İzmir LGS sınavına hazır! İşte okullarda alınan önlemler

Ortaöğretim 8 sınıfların 20 Haziran'da gireceği Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ile ilgili İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü koronavirüs ile mücaele kapsamında alınan tedbirleri açıkladı. 20 Haziran'daki LGS için sıkı tedbirler alınırken sınavda 257 bin 994 maske dağıtılacağı öğrenildi. 

Ortaöğretim 8. sınıfın sonunda öğrencilerin girdiği LGS sınavının 20 Haziran’da yapılacak olmasından dolayı koronavirüs ile mücadele kapsamında İzmir’de sınava girecek öğrenciler için sıkı önlemler alındı.

OKULLARA DEZENFEKTAN KOYULDU

30 ilçede bulunan 641 okulda 69 bin 416 öğrencinin gireceği sınav, 4 bin 929 salonda yapılacak. Salonlarda öğrenciler sosyal mesafe kuralına göre oturtulacak.

Koronavirüs önlemleri kapsamında sınav günü 257 bin 994 maske ve 6 bin 440 siperlik dağıtılacağı açıklandı. Öğrenciler ve gözetmenlerin sağlığı için salonlar bin 935 litre yüzey dezenfektanıyla temizlenirken, okullara da toplam 6 bin 442 litre de el dezenfektanı konuldu.

“ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR”

Öğrencilerin sağlıklı bir ortamda sınava girmeleri için tüm önlemlerin alındığını belirten İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, “Öğrencilerimizin 20 Haziran’da katılacağı Liseye Geçiş Sınavı (LGS) için tüm okullarda hazırlıklarımızı tamamladık. Sınav binaları ve salonları sterilize edilerek maske ve el dezenfektanları temini tamamlandı. Salonlarımız sosyal mesafeye uygun olarak düzenleniyor. Öğrencilerimizin, velilerimizin, idareci ve öğretmenlerimizin içi rahat olsun sınav sürecinin başından sonuna kadar büyük bir hassasiyetle takip edeceğiz. Geleceklerine yön vermek adına yıl boyunca büyük bir azim ve özveriyle çalışarak bir üst eğitim kademesine geçmek üzere 20 Haziran’da sınava girecek olan 8’inci sınıf öğrencilerimize başarılar diler, sınavda görev alacak yönetici ve öğretmenlerimize muvaffakiyetler temenni ederim” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu