Gündemİzmir Haberleri

İzmir kulüpleri Hatay için el ele verdi!

İzmir’in köklü kulüpleri Göztepe, Altay, Altınordu ve Karşıyaka el ele vererek Hatay’da yanan ormanlar için fidan kampanyası başlattı.

İzmir’in köklü kulüpleri Göztepe, Altay, Altınordu ve Karşıyaka el ele vererek Hatay’da yanan ormanlar için fidan kampanyası başlattı.

Hatay’ın Belen ilçesinde başlayan ve İskenderun, Arsuz ilçelerine de sıçrayan ve yüzlerce hektar ormanın kül olduğu yangını, yaklaşık 2 gün süren çalışmaların sonucu kontrol altına alınabildi. Yangının kontrol altına alınmasından sonra yaraları sarmak için Türkiye’nin dört bir yanından kurumlar, kuruluşlar ve kişiler harekete geçti. İzmir’in asırlık spor kulüpleri olan Altay, Altınordu, Göztepe ve Karşıyaka da duruma kayıtsız kalmadı.

“FİDAN DİKME MEYDAN OKUMASI”

İstanbul kulüpleri Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin başlattığı meydan okuma etkinliğine katılan Altay Spor Kulübü, sosyal medyadan “Hatay için el ele! Yangında zarar gören ormanlarımızı yeşertmek için 1914 fidanla Karşıyaka Spor Kulübü’ne meydan okuyoruz” mesajını paylaştı. Bu mesajın üzerine Karşıyaka Spor Kulübü de, “Altay Spor Kulübü’nün meydan okumasını görüyor, biz de Hatay için 1912 fidan bağışlıyoruz. Sıra sende Göztepe” yanıtını verdi. Karşıyaka’nın mesajına alıntılayan Göztepe Spor Kulübü ise, “Biz de Hatay için 1925 fidan bağışlıyoruz, sıra sende Altınordu” diyerek pası Altınordu’ya attı.

TOPLA 7 BİN 674 FİDAN

Altınordu Futbol Kulübü de kampanyaya 1923 fidanla destek verdi. Böylece İzmir kulüpleri, kuruluş yıllarını temsilen bağışladıkları fidanla kampanyaya toplamda 7 bin 674 fidanla destek olmuş oldu. Öte yandan, İzmirli futbolseverler de böyle bir kampanyaya destek verdikleri için kulüplerini kutlarken, taraftarların da bağış yapabileceği bir kampanyanın yapılması gerektiğini dile getirdiler.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu