İzmir Haberleri

İzmir Kültürpark'ta bir ilk! ''Lezzetli Kış Şöleni'' başlıyor!

2019 yılını renkli bir şekilde sonlandıran İzmir’de, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından ilk kez gerçekleşen Lezzetli Kış Şöleni, kapılarını açıyor. 2019 yılının son günlerini daha da eğlenceli ve lezzetli hale getirmeyi hedefleyen Lezzetli Kış Şöleni, kentin tam merkezi Kültürpark’ta düzenlenecek. 31 Aralık tarihine kadar devam edecek Şölen, gencinden yaşlısına herkesi ortak noktada buluşturacak. Gastronomi ile ilgili alanlar, rengarenk hediyelik eşya stantları, Altın ve Pırlanta Özel Bölümü gibi etkinliklerin yer alacağı Lezzetli Kış Şöleni, Kültürpark Hol 1/A ile Hol 1/B, 2 Nolu Hol ile yan bölümde bulunan otopark alanında gerçekleşecek. Yeni yıl ruhunu Kültürpark’ta yaşatacak Lezzetli Kış Şöleni, 10.00 ile 22.00 saatleri arasında açık kalacak. Şölen’e girişler ve tüm etkinlikler ücretsiz olacak.

Lezzetli Kış Şöleni’nin açılışı bir hayli renkli olacak. Gündoğdu Meydanı’ndan 15.00’da başlayacak kortej, çeşitli gösteri ekiplerinin şovlarıyla şenlenecek. Hatay’a özgü grupların da bulunacağı kortej, Kültürpark’a kadar şarkılar eşliğinde İzmirlilerin eşliğinde devam edecek. Kortej, Yunuslu Havuz’da son bulacak. “Czn Burak” lakabıyla bilinen, sosyal medyada paylaştığı yemek videoları ve gülümsemesiyle ünlenen Burak Özdemir açılışın ardından yemek şovlarıyla sevenleriyle buluşacak.

YÖREYE HAS EĞLENCE

UNESCO tarafından “26. Gastronomi Şehri” seçilen Hatay, Onur Konuğu İl olarak Lezzetli Kış Şöleni’nde kendine özgü örf ve adetleri, kültürel değerleri, medeniyetler birikimi ve damaklara hitap eden gastronomik lezzetlerini sunacak. Başta künefe olmak üzere oruk, İskenderun döneri, humus, Fellah Köftesi, biberli ekmek, kömbe, kağıt kebabı, kabak tatlısı gibi yöreye has lezzetler konuklarla buluşacak. Ayrıca yöreye has eğlence kültürü de Lezzetli Kış Şöleni’ne taşınacak.

KONUKLARI BÜYÜLEYECEK

Şölen’de ayrıca; yılbaşı ile özdeşleşen dev kar küresi, kardan adam maketi, buz pateni, atlı karınca, eğlence ile oyun alanları bulunacak. Çeşitli bölgeleri ışıklarla süslenen Kültürpark, ışıl ışıl görüntüsüyle konuklarını büyüleyecek. Yılbaşı temasına uygun olarak hazırlanan stantları, hediyelik eşya bölümleri, Altın ve Pırlanta Özel Bölümü ile de şölen ziyaretçileri sevdiklerine yeni yıl hediyeleri alabilecek.      

KEYİFLİ KONSERLER OLACAK

Lezzetli Kış Şöleni, kulaklara da hitap edecek. 20 Aralık’ta Hatay Sıra Gecesi ile birlikte konserler başlayacak. 21 Aralık günü saat 20.00’de COPEART BAND ve İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde Hatay Medeniyetler Korosu, 22 Aralık’ta İzmir Büyükşehir Belediyesi Pop Müzik Grubu, 27 Aralık’ta Kültür Modern Brass Ensemble, 28 Aralık’ta Tepecik Filarmoni Orkestrası, 29 Aralık’ta Blue Note Orkestrası sahne alacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı