Gündemİzmir HaberleriManşet

İzmir Körfezi Bakanlığın testinden geçemedi: Saygılı Soyer’e yüklendi

Geçtiğimiz aylarda İzmir Körfezi’nde önce yüzen sonra da dalış yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Körfez’in temiz olduğunu öne sürmüştü. Söz konusu iddialar üzerine Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğünün İzmir Körfez Analiz Sonuçlarını paylaşan AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, Soyer’e Körfez üzerinden yüklendi.

Saygılı, Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in dış körfez – iç körfez farkını 4,5 yılda öğrenebildiğini söyleyerek, ‘’ Körfez PR’larını bilim çökertti! Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nün tetkik sonuçları, CHP’li Soyer’in açıklamalarını da yüzme gösterisini de yalanlayan nitelikte!’’ dedi.

Konak, Alsancak, Bayraklı ya da Çiğli’de yüzme çağrısı

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları ifade etti; ‘’Körfez PR’larını bilim çökertti! Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nün tetkik sonuçları, CHP’li Soyer’in açıklamalarını da yüzme gösterisini de yalanlayan nitelikte! Dış körfez – iç körfez farkını 4,5 yılda öğrenebilen Soyer; İzmirlileri de bundan bihaber sanıyor olmalı. Kendisini bir kez daha Konak, Alsancak, Bayraklı ya da Çiğli’den denize girmeye davet ediyoruz. Hiç kaygılanmasınlar; bir ambulans ve sağlık ekibi mutlaka orada olacaktır.’’