Gündemİzmir Haberleri

İzmir Konak’ta Ticaret Bakanlığı Ege Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğünde çalışan engelli memuru bıçaklı saldırgan rehin aldı!

İzmir’in Konak ilçesi Alsancak semtinde sat 15.30 sıralarında iddialara göre Ticaret Bakanlığı Ege Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü binasının önünde Emin S. isimli şahıs önündekilere bir kişinin fotoğrafını göstererek binada olup olmadığını sordu. Bina önündeki kişiler fotoğrafını gösterdiği kişiyi tanımadıklarını söylemesi üzerine Emin S., cebindeki bıçağı çıkartarak o sırada bina önünde duran ve engelli kadrosunda çalıştığı öğrenilen Mehmet A.’nın boynuna dayadı.

POLİSE İHBAR EDİLDİ

Şüphelinin Mehmet A.’yı rehin almasının ardından durum, çevredekiler tarafından polise ihbar edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri çevre güvenliğini sağlarken, saldırganı ikna etmek için çalışma başlatıldı.

GÖZALTINA ALINDI

Polis ekipleri, aradığı kişiyi bulmasında yardımcı olacaklarını söyleyerek saldırganı ikna etti. Gözaltına alınan Emin S., ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Öte yandan yaşanan sıcak anlar cep telefonu kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. Görüntülerde saldırganın, Mehmet A.’nın boynuna bıçak dayadığı, polis ekiplerinin ikna çabası ve engelli kadrosunda çalışan memurun yaşadığı korku görüntülendi. Görüntülerde ayrıca bıçaklı saldırganın ikna edildikten sonra gözaltına alındığı anlar da yer aldı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.