Gündemİzmir Haberleri

İzmir Konak’ta tekstil atölyesinde korkunç yangın! Çok sayıda ekip sevk edildi

Son dakika İzmir haberleri… İzmir’in Konak ilçesinde bir tekstil atölyesinde yangın çıktı. Bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Yangının alevleri geceyi aydınlatırken, 15 itfaiye aracı 5 su tankeri ile müdahale edildi. Büyük yangın ekipleri 2 saat süren çalışması sonucunda kontrol altına alındı. Olay sonucunda iş yerinde ciddi bir hasar meydana geldi.

Alınan bilgiye göre yangın, saat 01.30 sıralarında Etiler Mahallesi 1264 Sokak üzerinde bulunan 4 katlı tekstil atölyesinin üst katında çıktı. Erkek giyim üzerine üretimin yapıldığı binada çalışan personel olmadığı sırada 4’üncü katta alevleri fark eden vatandaşlar, polis, sağlık ve itfaiye ekiplerine haber verdi.

Çıkış nedeni henüz belirlenemeyen yangında alevler kısa sürede tüm binayı sardı. Olay yerine gelen polis güvenlik koridoru oluştururken, itfaiye ekipleri ise dört bir yandan yangına müdahale etti.

YANGIN ANINI ANLATTI

Yangını gördüğünde panik yaşadığını belirten Aykut Vezirbüyük olayla ilgili, “Tekstil atölyesi burası. Dumanlar çıktı. Güvenlik arkadaş haber verdi. İtfaiye çağırdık ve çok geçmeden itfaiye geldi. İçerideki dumanın ateş topu olduğunu görmemiştik. Ne zaman camlar kırıldı çatı çöktü, dumanlar ateş topuna dönüştü. Yan taraf deri atölyesi inşallah oraya sıçramaz. İçeride kumaşlar var diye biliyoruz” diye konuştu.