Gündemİzmir Haberleri

İzmir Konak’ta freni boşalan kamyon binaya çarptı!

İzmir'in Konak ilçesinde alınan bilgilere göre bir süpermarkette mal indirmek için sürücüsünün yokuşta bırktığı kamyon freni boşalınca yokuş aşağı giderek bir binaya çarptı. Meydana gelen feci olayda yaralanan bile olmazken olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

İzmir’in Konak ilçesinde 35 AU 7037 plakalı kamyon bir süpermarkete mal indirmek için yokuş üzerinde duran kamyon iddiaya göre freni boşalması üzerine bir bin duvarın çarparak durabildi.

OLAYLA İLGİLİ İNCELEME BAŞLATILDI

Yokuş yanında bulunan evlere ve bir otomobile çarpan kamyon, bir binaya ait doğal gaz borusunu kopardı ve bina duvarına çarparak durabildi. Doğal gaz borusunun kopmasının ardından çevreye gaz kokusu yayıldı. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve doğalgaz ekipleri geldi. Doğal gaz ekipleri yaptıkları çalışmada gaz kaçağını durdurarak büyük bir faciayı önledi. Polis ekipleriyse kamyon sürücüsünün ifadesini alarak olayla ilgili çalışma başlattı.

“BU İKİNCİ KAZA”

Mahallede oturan Hülya Sonkut (60) kazayı anlatarak, “Evin içindeydik, deprem oluyor zannettik. Hemen sokağa fırladık. Gaz kokusu vardı. Allah’tan kimseye bir şey olmadı. Kamyonet bizim apartmanın duvarına çarpmış. Doğal gaz borusuna çarpmış, duvara çarpınca durdu. Süpermarkete mal indiriyormuş. Freni boşalmış. Her zaman burada mal indiriyorlar. Bu ikinci kaza burada. Daha öncede bir eve kamyonet girmişti. Buraya önlem alınması lazım. Bu caddenin araç trafiğine kapatılması lazım” dedi.

“ÇOK BÜYÜK BİR FELAKET OLABİLİRDİ”

Kazada evinin duvarı zarar gören Ramazan Demir (57) ise “Kamyonet birden hareket ederek bizim binanın başından başladı, aşağı kadar gitti ve başka binaya çarptı. Çok büyük bir felaket olabilirdi. Bu ikinci oldu bu sokakta. Aynı marketin arabası ikinci kez kaza yaptı. Evdeydim kapıda duruyordum. Araba yukardan gelmeye başlayınca kendimi içeri attım. Felaket bir şey oldu” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu