Gündemİzmir Haberleri

İzmir Konak’ta bir restoranda yangın çıktı!

İzmir’in Konak ilçesinde saat 02.30 sıralarında Alsancak semtinde bir restoranda nedeni bilinemeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Meydana gelen yangında dumanların yükseldiğini gören vatandaşlar durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi.

HAYATİ TEHLİKESİ BULUNUYOR

İhbar üzerine gelen itfaiye ekiplerince, restoranın içerisinde bulunan Özgür A., dışarıya çıkarıldı. Adrese gelen sağlık ekiplerince olay yerinde ilk müdahalesi yapılan Özgür A., İzmir Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan şahsın hayati tehlikesi bulunduğu öğrenildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Olayın görgü tanıklarından Hüseyin Yeşeriroğlu (24), sahur yapmak için fırına gittiklerini ve daha sonra evlerinin önüne gelerek araçlarını park ettiğini belirterek şunları söyledi, “Önce arabadan dumanların geldiğini düşündük. Dayım araçtan inip baktığında iş yerinden dumanların geldiğini fark ettik. Ben kapıyı tekme atarak kırmayı başardım. Bizim evin üstünde bulunan yönetici içeride insan olduğunu söyledi. Karakola giderek polise bilgi verdim. Daha sonra polis ve itfaiye geldi” dedi.

Öte yandan, itfaiye ekipleri yangını söndürürken, ilk belirlemelere göre yangının elektrik kontağından kaynaklanan arızadan çıktığı tespit edildi. Konuyla ilgili soruşturma başlatıldı.