İzmir Haberleri

İzmir Konak'ta silahlı saldırıya uğrayan kuryenin annesi konuştu!

İzmir’in Konak ilçesinde Çarşamba günü gece saatlerinde İnönü Caddesi’nde yol kenarına kurulan kanlı pusuda çıkan silahlı saldırıda 2 kişi hayatını kaybetmişti. Kurşunların yoldan geçen kurye Sadullah Serkan Kara’yı öldürmesi sonucu anne Sebahat Kara adalete çağrıda bulundu.

2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
Güvenlik kamerası görüntülerine de yansıyan olayda, bir grup caddede pusu kurup, bir otomobili beklemeye başladı. Bu sırada sokaktan çıkan beyaz renkli otomobili gören grup, tabancalarıyla art arda ateş etti. Beyaz renkli otomobilin sürücüsü hızını artırıp uzaklaşırken, o sırada caddeden geçen motosikletli kurye Sadullah Serkan Kara (32) ve bir başka otomobildeki Lokman Çakır (40), silahlardan çıkan mermilerle ağır yaralandı. 

12 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Polis ekipleri, caddeyi trafiğe kapatırken, sağlık ekiplerince ilk müdahaleleri yapılan Çakır ve Kara, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan Çakır ve Kara, kurtarılamadı. İki kişi, İzmir’de toprağa verildi. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatan polis ekipleri, 12 kişiyi gözaltına aldı.

“İKİ TORUNUM YETİM KALDI”
Motosikletli kurye Sadullah Serkan Kara’nın, ağlamaktan ve feryat etmekten sesi kısılan annesi Sebahat Kara, “Benim oğlum herkes tarafından sevilen bir çocuktu. Ayağı taşa değse kıyamazdık. İki tane çocuğu var, benim iki torunum yetim kaldı. Hiçbir suçu, günahı yoktu onun. Ekmeğindeydi, işinde gücündeydi. Evinden işine gider, işinden evine gelirdi. Pırlanta gibi çocuktu. Benim çocuğum suçsuz yere gitti. Katillerinin gereken cezayı almalarını istiyorum. O ve onun gibi gençler gitmesin istiyorum. Gereken ne varsa yapılsın, oğlumun kanı yerde kalmasın. Cezalarını alsınlar ve başka ailelerin canlarını yakmasınlar istiyorum” dedi.

“KATİLLER GEREKEN CEZAYI ALSIN”
Daha önce bir evlat acısı daha yaşadıklarını ve büyük oğlu Bülent Kara’yı İstanbul’da bir ATM’den para çektiği sırada bir servis minibüsünün çarpması sonucu kaybettiklerini anlatan Kara, “Bülent’im 40 metre sürüklenerek can verdi, şimdi Serkan’ımı kaybettim. Serkan çevresinde o kadar çok seviliyordu ki, evlenirken motosikletçi arkadaşları onu konvoy halinde getirip götürdü. Benim 2 yetimim var, onlar okullarında nasıl başarılı olacaklar, psikolojileri nasıl düzelecek bilmiyorum. Tek isteğim, katillerin gereken cezayı alması” diye konuştu.

Bir cevap yazın