İzmir Haberleri

İzmir Konak'ta 4 lise öğrencisine hapis istemi!

İzmir’in Konak ilçesinde 25 Şubat’ta K.O.Ö. isimli 16 yaşındaki öğrenci M.D. (16), U.T. (17) ve Ö.B.’nın (16) kemer, tekme ve yumruklarla saldırısına uğramıştı. K.O.Ö. isimli öğrencinin dişleri kırılıp yaralanmıştı. 3 Lise öğrencisinin saldırısı bir iş yerinin güvenlik kameralarına yansımıştı. 

SERBEST BIRAKILMIŞLARDI
Olay sonrası K.O.Ö. ve ailesi, saldırganlardan şikayetçi oldu. Saldırganlar M.D. (16), U.T. (17) ve Ö.B. (16) gözaltına alınırken, ifadelerinin ardından serbest bırakılmışlardı.

BAŞKA BİR ÖĞRENCİ AZMETTİRMİŞ
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, mağdur K.O.Ö.’nün aynı sınıfta olduğu Z.İ. isimli kız öğrenci ile daha önce bir sorun yaşadığı, olay günü K.O.Ö. yanındaki arkadaşı Y.K. ile okuldan çıkıp yürürken, Z.İ.’nin erkek arkadaşı olan U.T. ile U.T.’nin arkadaşları M.D. ve Ö.B.’nin takip edip K.O.Ö.’ye saldırdığı ifade edildi. Saldırganların K.O.Ö.’nün yüzüne yumrukla, sırtına kemerle vurdukları, K.O.Ö. yere düşünce, yüzüne de tekme ile vurdukları belirtildi. Mağdur K.O.Ö.’nün basit tıbbi müdahale ile giderilemez ve dişlerini kıracak şekilde saldırgan öğrenciler tarafından yaralandığı belirtilen iddianamede, Z.İ.’nin olayı azmettirmediğini ileri sürüldü.

İDDİANAME KABUL EDİLDİ
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının saldırganların K.O.Ö.’yü takip ettikten sonra saldırdıkları, Z.İ isimli kız öğrencinin saldırganları azmettirdiğini belirterek Z.İ., U.T., M.D. ve Ö.B. hakkında yaralama suçundan 1,5 yıldan 4,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırladığı iddianame, İzmir 1. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Bir cevap yazın