İzmir Haberleri

İzmir Kiraz’da zeytinlikte korkutan yangın!

İzmir'in Kiraz ilçesinde zeytinlikte henüz bilinmeyen bir nedenle başlayan ve ormana sıçraya yangın korkuttu. Durumu gören vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Olay yerine sevk edilen ekipler yangına müdahale ederek kontrol altına aldı.

İzmir’in Kiraz ilçesinde zeytinlikte henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Çıkan yangın daha sonra ormana sıçradı. Durumu gören vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Olay yerine sevk edilen ekipler yangına müdahale ederek kontrol altına aldı.

Alınan bilgiye göre, Yukarı Karaburç Mahallesi’nde zeytinliklerin bulunduğu alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangın, ormanlık alana sıçradı. İhbar üzerine, İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ve Kiraz itfaiye ekipleri yangına müdahale etti.

Karadan ve havadan yürütülen çalışma sonucu kontrol altına alınan yangında soğutma çalışmaları sürdürülüyor. Öte yandan, Kaymakam Vekili Abdurrahman Çelebi, Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar ve İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Ali Kaykas da bölgeye gelerek, incelemelerde bulundu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu