İzmir Haberleri

İzmir Kemalpaşa’da 71 yaşındaki adam eşini baltayla öldürdü!

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde psikolojik rahatsızlığı olduğu iddia edilen 71 yaşındaki İ.Z. isimli adam eşi H.Z. ile nedeni bilinemeyen bir sebepten dolayı tartışmaya başladı. Meydana gelen tartışmanın büyümesi üzerine İ.Z. eşi H.Z.'nin kafasına bltayla vurarak öldürdü.

İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde saat 07.50 sıralarında psikolojik rahatsızlıkları olan ve bir süredir ilaç tedavisi gördüğü iddia edilen 71 yaşındaki İ.Z. isimli adam eşi H.Z. (72) ile evlerinin avlusunda nedeni bilinemeyen bir sebepten dolayı tartışmaya başladı.

EŞİNİN KAFASINA BALTA İLE VURDU

Tartışmanın kavgaya dönüşmesinin ardından İ.Z., karısı H.Z.’nin kafasına balta ile vurdu. Talihsiz kadın kanlar içerisinde yere yığılırken, çevredeki vatandaşlar durumu jandarma ve sağlık ekiplerine bilirdi. Sağlık ekiplerinin yaptığı incelemede H.Z.’nin hayatını kaybettiği belirlendi. Cinayet kurbanı kadının cenazesi, savcı tarafından yapılan incelemenin ardından İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

İFADE VERDİ

Cinayet şüphelisi koca İ.Z. ise jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı. Şüphelinin karakolda verdiği ilk ifadede, evde sadece karı-koca olarak kendilerinin yaşadığını, zaman zaman aralarında tartışma yaşandığını, kendisinin psikiyatrik rahatsızlığı olup ilaç kullandığını ve tartışma esnasında karısının kafasına baltayla vurduğunu söylediği öğrenildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu