İzmir Haberleri

İzmir Karşıyaka’da öğrencilere ücretsiz tatil etkinlikleri düzenleniyor!

İzmir’de ders dönemini tamamlayıp, karnelerini alarak yarıyıl tatiline giren öğrenciler için Karşıyaka Belediyesi organizasyon ve etkinlik takvimi hazırladı. Tatilde evde ne yapacağını bilmeyen binlerce öğrenci için organize edilen programa katılım ücretsiz olacak. Belediye organizasyonuna katılarak, iki hafta boyunca dağ yürüyüşünden yüzmeye kadar pek çok etkinlikte yer alacak olan çocuklar böylelikle tatillerinde verimli vakit geçirmiş olacaklar.

Tamamı ücretsiz

Karşıyaka Belediyesi Yüzme Havuzu’nda, yüzme bilen çocuklara stil geliştirme dersleri verilecek. Bostanlı Pazar Yeri’nde bisiklet sürüş eğitimleri düzenlenecek. 1912 Zühtü Işıl Spor Salonu’nda da çocuklar okçuluk sporuyla tanıştırılacak. Son yılların gözde spor branşlarından oryantiring eğitimleri ise Suat Cemile Balcıoğlu Spor Salonu’nda yapılacak.

Keyifli yürüyüş

Bu Pazar günü gerçekleşen dağ yürüyüşünün ardından, öğrenciler ve aileleri 26 Ocak’ta tekrar Yamanlar’da doğayla ve sporla buluşacak. Organizasyona katılmak isteyenler için saat 09.00’da Karşıyaka Belediyesi önünden araç kaldırılacak. Tüm etkinlikler, önceden kayıt yaptırmak koşuluyla, ücretsiz olarak gerçekleşecek. Detaylı bilgi ve kayıt için 0549 522 02 27 numaralı telefondan Karşıyaka Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’ne ulaşılabilecek.

Başkan’dan davet

Yarıyıl tatiline giren çocukların hem nitelikli hem de keyifli zaman geçirmesini sağlamak istediklerini vurgulayan Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı eğitim dönemi boyunca gösterdikleri gayret için yürekten kutluyor, güzel ve verimli bir tatil için etkinliklerimize davet ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın