İzmir Haberleri

İzmir Karşıyaka’da minibüslere denetim! Sosyal mesafe kuralı yok sayıldı

İzmir Karşıyaka'da koronavirüs ile mücadele kapsamında virüsün yayılmasını engellemek amacıyla minibüslerde tedbirlere uymayanlara işlem yapıldı. 14 kişi bulunması gerekirken, birinde 35 diğerinde 21 yolcu olan iki minibüsün şoförüne toplam 6 bin 300 lira ceza kesildi.

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan önlemlerde Karşıyaka İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler minibüslere denetim yaptı.

FAZLA YOLCULAR MİNİBÜSTEN İNDİRİLDİ

Denetimde 35 yolcu taşıyan 35 M 8370 plakalı minibüsün şoförü O.Ç. ile 21 yolcu taşıyan 35 M 8339 plakalı minibüsün şoförü Tayfun A.’ya ise para cezası uygulandı. 14 kişi olması gerekirken, fazla yolcu taşıyan sürücülere toplam 6 bin 300 liralık ceza kesildi. Fazla yolcular da minibüslerden indirildi.

“MAĞDUR OLDUK”

Minibüsten indirilen yolculardan Serkan A., “Dolmuşa biniyoruz, ayakta gidiyoruz. İşten geliyorum, mecbur biniyorum. Belediye otobüslerinde de ayakta gidiyoruz. Binin belediye otobüsüne, orası da aynı şekilde. Oralar da denetlensin. Biz şimdi yarı yolda inerek, mağdur olduk, paramızı da alamayacağız” dedi.

Polis ekipleri, salgının tedbirleri kapsamında denetimlerin sürdürüleceğini belirtti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu