İzmir Haberleri

İzmir Karşıyaka’da İngilizce Konuşma Kulübü’ne yoğun ilgi!

Karşıyaka Belediyesi ve dünyanın en büyük gençlik organizasyonu AIESEC el ele vererek başarılı bir projeye imza attı. Temel düzeyde İngilizce bilgisine sahip, her yaş ve her kesimden vatandaşlar için İngilizce bilgilerini ve konuşma becerilerini attırabilmeleri adına için ‘İngilizce Konuşma Kulübü’ kuruldu. Gönüllü 6 yabancı üniversite öğrencisi tarafından katılımcılara İngilizce eğitim verildi. Katılımın yoğun olduğu dersler Belediye Hizmet Binasında işlendi. Programda; Brezilya, Pakistan ve Ukrayna’dan gelen 6 üniversite öğrencisi gönüllü olarak görev aldı.

İngilizce Konuşma Kulübü kapsamında, yabancı gençler tarafından bir ay boyunca, katılımcılara eğitimler verildi. Temel düzeyde İngilizce bilen katılımcılar, program sayesinde konuşma becerileri geliştirme ve pratik yapma imkanı buldu. Gönüllü gençler, projenin tamamlanmasının ardından Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ı makamında ziyaret ederek, misafirperverlikleri için teşekkürlerini iletti.

Devamı Gelecek

Başkan Tugay da “Hem yabancı gençlerimiz hem de vatandaşlarımız için çok yararlı bir eğitim ve kültür projesine imza attık. Tüm emeği geçenlere ve katkı sağlayanlara çok teşekkür ediyorum. Uluslararası projelerle dünya gençlerini Karşıyakamızda ağırlamaya ve örnek eğitim organizasyonlarına ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Bir cevap yazın