İzmir Haberleri

İzmir Karsıyaka’da halk ilçeyi birlikte tasarlıyor!

İzmir Karşıyaka Belediyesi yeni dönemde ‘katılımcı belediyecilik’ anlayışı ile çalışmalarına yön veriyor. İlçe düzenlediği anket çalışmalarına bölgede yaşam süren halkın katılımıyla projelerini şekillendiriyor. Belediyeye ait internet sitesinden veya mobil uygulamadan katılına bilinen anketin yanı sıra yüz yüze de uygulama gerçekleştirilebiliyor. Böylelikle ‘Karşıyaka’yı Birlikte Tasarlıyoruz’ sloganıyla vatandaşlar kentin yeniden şekillenmesine katkıda bulunacaklar. Anket çalışmalarından elde edilecek veriler ışığında; mahallelerin gelişme eğilimlerine yönelik çözümler üretilmesi ve yaşam kalitesinin arttırılması, kamu kaynaklarının adil ve tasarruflu bir şekilde dağılımının sağlanması hedefleniyor.

MAHALLE PROFİLLERİ ÇIKARILACAK

Park olanaklarından temizlik memnuniyetine, sosyokültürel tesis alanlarının yeterliliğinden güvenliğe kadar çeşitli konularda katılımcıların görüşleri alınıyor. Mahallelerin genel profillerini çıkarmak amacıyla yaş, medeni hal, iş durumu, ailede engelli birey olup olmadığı gibi çeşitli sorular yöneltiliyor.

DOĞRU YERDE, DOĞRU PROJE

Anket çalışmalarından elde edilecek veriler ışığında; mahallelerin gelişme eğilimlerine yönelik çözümler üretilmesi ve yaşam kalitesinin arttırılması, kamu kaynaklarının adil ve tasarruflu bir şekilde dağılımının sağlanması hedefleniyor. Kamusal alanlarda hayata geçirilecek projelerin; doğru zamanda, doğru yerde, doğru müdahaleler şeklinde gerçekleştirilmesi amaçlanıyor. Devam eden anket çalışmasına, www.karsiyaka.bel.tr adresinden ve belediyeye ait mobil uygulamadan ulaşılabiliyor.

Bir cevap yazın