Gündemİzmir Haberleri

İzmir Karşıyaka’da ana su borusu patladı: Çocuklar su birikintisinde yüzdü!

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde ana su borusu patladı. İnşaat alanında kazı çalışması yapıldığı sırada ana su borusunun patlaması sonucunda sokaklar göle döndü, evleri su bastı. Öte yandan çocuklar boş arsaya dolan suda yüzdü. Mağdur olan vatandaşlar ise duruma isyan ederken, zararlarının giderilmesini istedi.

ANA SU BORUSU PATLADI

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde Şemikler Mahallesi’nde özel bir firma tarafından yapılan kazı çalışması esnasında ana su borusu patladı. Kuvvetli bir şekilde sokaklara yayılan sular, bölgede bulunan çok sayıda ev ve evin bahçesinde baskınlarına neden oldu. Vana arızası nedeniyle suyun akışı kesilemezken, mahallenin çocukları bir arsaya dolan su da yüzdü.

EVLERİ SU BASTI

Evinin bahçesi sular altında kalan İsa Gençler, “Ana su borusu patlamış. Evimin bahçesi su içerisinde. Bu kadar ilgisizlik olmaz. İZSU’ya 3 sefer telefon ettim. Bu İZSU’nun genel müdürü, şefi yok mu? Bir telefonla ana boruyu kapat. Yazık günah değil mi?” dedi.

VATANDAŞLAR DURUMA İSYAN ETTİ

Evini su basan Gözde Gökçek ise “Alışverişe gitmiştim, evi komple su almış. Yatak odası, elbise dolabım, buzdolabım, koltuklarım hep su almış. Benim kocam mahkum, benim bunları alacak param yok. Ben buzdolabı, yatak odası ve elbise dolabı istiyorum. Ben mağdurum ve zararım giderilmesini istiyorum” diye konuştu.

Mahalleli kendi imkanlarıyla suların tahliyesi için çaba gösterirken, adrese gelen itfaiye ekiplerince de baskınların olduğu ev ve bahçelerdeki suyun tahliyesi için çalışma başlatıldı.