İzmir Haberleri

İzmir Karabağlar’da iki doktorun darp edilmesiyle ilgili flaş gelişme!

İzmir'in Karabağlar ilçesinde 4 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde aile hekimleri Savaş Avcı ve Mehmet Akça'nın darp edilmesiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Olayın ardından gözaltına alınan 3 kişiden 2'si tutuklandı. 

İzmir’in Karabağlar ilçesinde 4 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde aile hekimleri Savaş Avcı ve Mehmet Akça, hasta ve yakınları tarafından darp edildi. Olayın ardından Ç.Ş. (37) ile Ç.D. (21) ve Ç.V. (18) gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan Ç.D. ve Ç.V. çıkarıldıkları nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

NE OLMUŞTU?

Karabağlar 4 Nolu Aile Sağlığı Merkezine dün gelen gelen iki kişi, muayene için aile hekimi Savaş Avcı’nın odasında doktorun maske takma uyarısında bulunması üzerine tartışmıştı. Dışarıda bekleyen hasta yakınının da içeriye girmesiyle 3 kişi Avcı ve araya girmek isteyen aile hekimi Mehmet Akça’yı kafasına sert cisimle vurarak yaralamıştı.

Yaralanan 2 doktor, ambulansla Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılmış, olay yerinden kaçan kadın şüpheli Ç.Ş, Ç.D. ve Ç.V. polis ekiplerince yakalanmıştı.