İzmir Haberleri

İzmir Karabağlar'da FETÖ mağduru doktor intihar etti!

İzmir’in Karabağlar ilçesinde sabah saatlerinde Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ortopedi asistanı olarak görev yapan Asistan Dr. Tayfun Özcana işe gitmeyince mesai arkadaşları şüphelendi.

Mesai arkadaşlarının Dr. Tayfun Özcana’ya ulaşamaması halinde durumu polis ekiplerine bildirdi. Polis ekipleri doktor Tayfun Özcana’nın evine çilingir yardımıyla girince korkunç manzarayla karşılaştı.

KENDİNİ İPLE ASTI
Ekipler genç doktorun ipte asılı cansız bedenini gördü. Özcana’nın cansız bedeni savcının da incelemesinin ardından otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

İŞKENCEYE UĞRADI
Öte yandan Asistan Dr. Tayfun Özcana’nın Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) mensup subay ve astsubayların, askeri okullarda kendilerinden olmayan askeri okul öğrencilerine şok mangalarında işkence uygulayıp okullardan ayrılmaları için baskı yaptığı mağdurlardan biri olduğu ortaya çıktı. Özcana’nın FETÖ baskısı nedeniyle okuldan ayrılıp Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim gördüğü ve bu süreç içerisinde Türk Silahlı Kuvvetlerinden Ayrılan ve Atılan Askeri Öğrenciler Platformu Koordinatörlüğü yaptığı öğrenildi.

Bir cevap yazın