İzmir Haberleri

İzmir Kadın Kolları Başkanı Selda Eren seçildi!

Gelecek Partisi İzmir İl Başkanlığı tarafından İzmir Kadın Kolları Başkanlığına Selda Eren getirilirken mazbatasını Kurucu İl Başkanı Cem Kavur’dan aldı.

Gelecek Partisi İzmir İl Başkanlığı tarafından İzmir Kadın Kolları Başkanlığına Selda Eren getirildi. Selda Eren bu açıklamaları yaptı.

“TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Selda Eren yaptığı açıklamada, “İzmir Kadın Kolları Başkanlığına atanmış bulunmaktayım. Bu hususta şahsıma göstermiş oldukları teveccüh gereği öncelikle Sayın İl Başkanımız Sayın Cem Kavur’a ve Genel Merkez Kadın Politikaları Başkanı Sayın Habibe Çiftçioğlu Başer’e ve tüm başkan yardımcılarına çok teşekkür ediyorum” dedi.

“ZAMANLA KADINLARIMIZIN PARTİDE DAHA ÇOK GÖREV ALACAĞINI GÖRECEKSİNİZ”
Gelecek Partisi’nde kadın kollarının statüsünün daha yüksek olduğunu belirterek sözlerine devam eden Eren, “Parti tüzüğümüze göre, Kadın Politikalar Başkanlığı kuruldu. Bu şekilde kadın kollarının statüsü yükseldi. Siyasete bakıldığında kadın kolları başkanlığının parti yönetimi kararlarında imzası yoktur, valiye bildirilen il listelerinde de isimleri yoktur. Gelecek Partisi, kadın temsiliyetini karar alma organlarına taşıyarak güçlendirdi. Yetkisi ve etkisi diğer partilerden daha fazla. Kadın politikalar başkanı aynı zamanda genel başkan yardımcılığı görevinde bulunuyor. Bu da diğer partilerden farklı olarak kadın kollarının gücü artırıyor. Gelecek’te Kadınlar Kolları kesinlikle daha güçlü. Şundan eminim ki kadın kollarımızda bu süreçte göreve gelecek arkadaşlarımız bu davaya yüreklerini ortaya koyacaklar. İzmir’in kadınları hem kendilerinin hem de evlatlarının geleceğini düşünerek Gelecek Partisi diyecekler” dedi.

Başkan Kavur; Partideki kadın temsili konusunda genel başkanımız başta olmak üzere teşkilat başkanımızın da hassasiyeti var. Selda hanıma partimizdeki kadın sayısını arttıracağı konusunda çok güveniyorum. Kadınlarımız siyasette göreve gelip o işi çok iyi yapsınlar ki, daha sonra daha fazla kadına görev verebilelim. Zamanla kadınların partimizde daha çok görev aldığını göreceksiniz.” dedi.

1972 İzmir doğumlu olan Selda Eren, Selanik Kökenli bir aileden gelmektedir. Evli ve bir kız bir erkek olmak üzere iki çocuk annesidir.