EkonomiGündem

İzmir, İstanbul, Ankara’da çalışan annelere 325 euro destek verilecek!

Çalışan annelere para desteği sağlanacak. İzmir, İstanbul ve Ankara’da çalışan annelere 325 euro (11.339 TL) destek verilecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, sosyal medya hesabından çalışan annelerle ilgili destek programını açıkladı.

Çalışan annelere destek kararı alındı. Çocuk bakımı ve sorumluluğu nedeniyle istihdamdan uzaklaşmanın önüne geçebilmek için proje başlatıldığı bildirildi. Buna göre, Ankara, İstanbul ve İzmir’de, 12 ay boyunca çalışan annelere 325 avro (11.339 TL) destek sağlanacak. Başvuruların e-Devlet üzerinden yapılacağı da kaydedildi.

BAŞVURULAR E-DEVLET’TEN YAPILACAK

Bakan Işıkhan’ın açıklaması şu şekilde;

”Çalışma hayatının her kademesinde kadınları desteklemeye devam ediyoruz.

Sosyal Güvenlik Kurumumuz aracılığıyla; çocuk bakım sorumlulukları nedeniyle istihdamdan uzaklaşmanın önüne geçmek için anneleri destekliyor, kayıtlı istihdamda kalmalarını sağlıyoruz. Projemizin ikinci dönemine başvurular bugün itibarıyla başlıyor.

Proje kapsamında; Ankara, İstanbul ve İzmir’de, 12 ay boyunca çalışan annelere 325 avro (11.339 TL) destek sağlanacak.

Eğitimli ve sigortalı çocuk bakıcılığının teşvikini de sağlamayı hedeflediğimiz projeden toplam 7 bin kadın faydalanacak.

Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi II (EDU-CARE II) kapsamında başvuruları aşağıdaki link aracılığıyla e-Devlet üzerinden yapabilirsiniz.”