İzmir Haberleri

İzmir'in Kiraz ilçesindeki saldırıda o çocuk okula gittiği için kurtuldu!

İzmir’in Kiraz ilçesinde dün saat 09.00 sıralarında peş peşe cinayet meydana geldi. Murat A. amcasının oğlu olan İbrahim A.’nın evine gelip kapıyı yumruklamaya başladı. Yumruk sesleriyle paniğe kapılan Murat A. ve eşi Döndü A. kapıyı açar açmaz Murat A. belideki silahı çıkarıp ateş etmeye başladı.

KAÇMAYA ÇALIŞTI
Silah seslerini duyup, dışarı çıkan çiftin oğulları Kemal A., Murat A.’yı elinde silahla görünce kaçmaya başladı. Ancak zanlı, Kemal A.’yı da tabancayla vurarak, öldürdü. Murat A., olay yerinden ayrılacağı sırada, 10 metre ilerideki evinden silah sesini duyup, gelen diğer amcasının oğlu Erol A. ile karşılaştı.

GÖRDÜĞÜ İÇİN ÖLDÜRDÜ
Murat A., kendisini gördüğü gerekçesiyle Erol A.’yı da tabancayla vurup, öldürdü. Murat A., olayın ardından jandarmaya gidip, teslim oldu. Gözaltına alınan Murat A.’nın ilk ifadesinde, “İbrahim A., eşimi rahatsız edip, sarkıntılık ediyordu. O nedenle cinayetleri işledim” dediği öğrenildi.

YARIN TOPRAĞA VERİLECEK
Öldürülen 4 kişinin cesetleri, jandarma ve savcının olay yerindeki incelemesinin ardından otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Otopsi işlemleri süren İbrahim A.,Döndü A., Kemal A. ve Erol A.’nın cenazelerinin yarın toprağa verilmesi planlanıyor.

12 YAŞINDAKİ ÇOCUK BÖYLE KURTULDU
Öte yandan, İbrahim ve Döndü A. çiftinin küçük oğulları Yasin A.’nın, saldırıdan kısa süre önce okula gitmek için evden çıktığı, böylelikte kurtulduğu ortaya çıktı. Teslim olduktan sonraki ilk ifadesinde “İbrahim A., eşimi rahatsız edip, sarkıntılık ediyordu. O nedenle cinayetleri işledim” dediği öğrenilen saldırgan Murat A.’nın jandarmadaki sorgusu ise sürüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı