Ekonomiİzmir Haberleri

İzmir’in güçlü firması Ülkü Grup’tan dünyaya armağan: Hanzade Konsept

Ülkü Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Ülkü 'Hanzade Konsept' markasını dünyaya açtı...

Perakende zincir mağazaları, züccaciye, elektrikli ev aletleri, beyaz eşya ve mobilya ile sektörün lideri konumunda bulunan Ülkü Grup, Menderes’te 10 bin metrekareyi aşan dev alanda müşterilerine hizmet verirken, bünyesinde kurduğu ‘Hanzade Konsept’ markasıyla da ihracatın yıldızı olma yolunda ilerliyor. Bünyesinde birçok markanın distribütörlüğünü ve bayiliğini bulunduran Ülkü Grup, sektörün lideri konumunda… Ülkü Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Ülkü, ev tekstili üzerine A’dan Z’ye her ürün ihtiyacını tek seferde karşılanabileceği bir çalışma alanını, Menderes’te İzmirlilerin hizmetine sunduklarını belirtti.

Kuruldukları 1965 yılından bu yana yapılan her işte önce kaliteyi göz önünde bulundurduklarını belirten Ümit Ülkü, “Ülkü Grup çatısı altında yaklaşık 60 yıldır müşterilerimize en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz” ifadesini kullandı.

“Her alanda marka olmak istiyoruz”

Başarının, büyümeyi ve ilerlemeyi getirdiğini belirten Ülkü Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Ülkü, “Faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda ‘marka olma’ hedefimizi, inandığımız değerlerimizin ve ilkelerimiz doğrultusunda çok çalışarak gerçekleştirdik. 1965 yılında toptan tekstil satışı ve üretimi ile başladığımız işimizde, temel ilkelerimiz dürüstlük, mutlak müşteri memnuniyeti, inovasyon yatırımları ve insana saygı olmuştur. Büyüyen ve gelişen yapımızda temel yaklaşımımız; müşterilerimize ve çalışanlarımıza değer vermek olmuştur” şeklinde konuştu.
Yarım asrı aşkın tecrübesiyle hizmet veren Ülkü Grup, bünyesinde bulunan Hanzade markasıyla da dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. “Türk markasını dünyaya yaymaya kararlıyız” diyen Ümit Ülkü, çağın gerekliliklerine de ayak uydurmayı bilmek gerektiğini belirtti.

Hedef, her evde bir Hanzade ürünü

Hanzade markasıyla ürün çeşidini artıracak çalışmalar yaptıklarını da belirten Ümit Ülkü, “Dünyaya ihracat yapmak ve Türk markalarını dünyaya duyurmak zorundayız. 2005 yılından bu yana Hanzade markamızı sürekli olarak geliştiriyor ve yüzlerce ürün gamına ulaştırdık. Ev tekstili sektöründe büyük bir boşluğu Hanzade markamızla doldurmayı başardık” diye konuştu.

Pozitif ayrımcılığa destek

“En kaliteli ürünleri, en uygun fiyata sunmayı hedef olarak belirledik” diyen Ülkü Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Ülkü, “Dünyada her evde Hanzade markasının bir ürünü olsun istiyoruz. Çalışmalarımızı bu yönde ilerletiyoruz. Üretimde de mutlaka pozitif ayrımcılığı destekliyoruz. Genç hanımefendilerden oluşan moda tasarımcı kadrosuna sahibiz. Günümüzün modern çizgilerini kadınlarımızın zerafetiyle oluştururken, aynı zamanda kadınlarımızın istihdamı için de ön ayak olmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu