Gündemİzmir Haberleri

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’nden o iddialara flaş açıklama!

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından AK Parti İl Kongresine katılanlara koronavirüs testi yapıldığına dair çıkan iddialara ilişkin açıklama geldi. Yapılan açıklamada, “İlimizdeki bütün hastanelerde pandemi polikliniğine başvuran hastaların tümüne hekimlerce uygun görülen tetkikler yapılmaktadır. Bu konuda herhangi bir kişi, ekip veya gruba özel bir işlem yapılması söz konusu değildir.” denildi.

Müdürlüğün internet sitesinde yer alan açıklamada, bazı basın yayın organlarında “İzmir’de AK Parti Kongresine katılan delegelere kamu hastanelerinde Kovid-19 testi yaptırıldığı” yönünde haberlerin yer aldığı belirtildi.

İzmir’de Kovid-19 vaka sayısının stabil seyrettiği, salgın poliklinikleri ve PCR laboratuvarlarının sıkıntısız şekilde kesintisiz hizmet vermeye devam ettiği aktarılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“İlimizdeki bütün hastanelerde pandemi polikliniğine başvuran hastaların tümüne hekimlerce uygun görülen tetkikler yapılmaktadır. Bu konuda herhangi bir kişi, ekip veya gruba özel bir işlem yapılması söz konusu değildir. Haberde yer alan ve parti il teşkilatınca delegelere gönderildiği iddia edilen SMS mesajı bilgimiz dahilinde olmayıp o gün yapılan test sayısı ile diğer günler arasında belirgin bir fark gözlenmemiştir.”

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, pandemi döneminde devam eden AK Parti’nin il kongreleri öncesinde katılımcılara kamu kaynakları kullanılarak Kovid-19 testi yapıldığını söylemişti.