Gündemİzmir Haberleri

İzmir için karar verildi: Ocak ayının sonuna kadar kapatılacak!

Koronavirüs vaka sayısının artmasıyla birlikte İzmir Şehir Tiyatroları önlem almaya başladığını bildirdi. Son zamanlarda artan vaka sayıları ve Omicron varyantının ortaya çıkmasıyla birlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının ocak ayının sonuna kadar kapalı olacağını bildirdi.

OCAK AYININ SONUNA KADAR KAPATILACAK

Korona virüs (Covid-19) vakalarındaki artış Omicron varyantının yaygınlaşmasıyla birlikte zor günler yaşatmayı sürdürüyor. Varyantın yayılım hızıyla vaka sayılarında rekor artış yaşanırken, İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları da (İZBBŞT) bu konuda önemli bir karar aldı. Şehir tiyatroları sahnelerinin salgın tedbiri dolayısıyla Ocak ayının sonuna kadar kapatıldığı duyuruldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Dairesi Başkanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Değerli seyircilerimiz; İzmir’de son günlerde artan Covid-19 vakaları nedeniyle hepimizin sağlığını korumak için Ocak ayı sonuna kadar oyunlarımızı durdurmuş bulunuyoruz. Sağlıklı günlerde buluşmak dileğiyle…” sözlerine yer verildi.