İzmir Haberleri

İzmir Gaziemir’de korkutan yangın!

İzmir'in Gaziemir ilçesinde kışlık odunların depolandığı otluk alanda nedeni henüz bilinemeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Meydana gelen yangın 1 saatlik çabaya söndürüldü. Arazideki odunluklar ve içindekiler zarar gördü.

İzmir’in Gaziemir ilçesinde saat 14.30 sıralarında kışlık odunların depolandığı otluk alanda nedeni bilinemeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Meydana gelen yangında rüzgarın etkisi ile alevler bir anda büyüdü.

1 SAATLİK ÇABAYLA SÖNDÜRÜLDÜ

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edilirken, mahalleli de kendi imkanlarıyla alevlere müdahale etti. Alevlerin çevredeki evlere doğru ilerlemesi üzerine panik yaşandı. Ancak itfaiyenin müdahalesi ile alevler, evlere ulaşmadan 1 saatlik çabayla söndürüldü. Arazideki odunluklar ve içindekiler zarar gördü.

“YİNE BİRİ BURAYI YAKMIŞ”

Daha önce aynı bölgede birçok kez yangın çıktığını iddia eden Abdullah Çarkçı (75), “Burada gece gençler oturup sohbet eder. Dün de burası yandı. Söylenene göre bugün yine biri burayı yakmış. Gece 3 kez itfaiye geldi. Millet aya çıkıyor, bizim mahalle hala odun toplama peşinde. Tüm mahallenin odunu buradaydı” dedi.

Tarlaya beton dökülmesi gerektiğini savunan Abdülkerim Süt (68), “Burası birçok kez yandı. Bulunduğumuz yer oldukça hareketli olduğu için buraya beton dökülmesi gerekiyor. Yangın yüzünden evlerimiz gidecekti. Belediyenin çöp arabalarının parklardan topladığı odunlar buraya dökülüyor” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu