Gündemİzmir Haberleri

İzmir Gaziemir’de 3 katlı binada yangın!

İzmir’in Gaziemir ilçesinde saat 21.30 sıralarında Irmak Mahallesi’nde bulunan 3 katlı bir binanın çatı katında nedeni bilinemeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı.

YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

İddiaya göre, Mustafa ve Sıdıka Akalın çiftinin yaşadığı evden duman yükseldiğini gören çevredekiler, durumu itfaiye, sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. Yangın sırasında evde olan çiftin yardımına aynı apartmanın 2’nci katında yaşayan oğulları yetişti, anne ve babasını evden çıkardı. Bölgeye ulaşan polis ekipleri çevre güvenliğini alırken, itfaiye ekipleri ise merdivenli araçla yoğun uğraşlar sonucu yangını kontrol altına aldı. Ekiplerce bölgede soğutma çalışması yapılırken ev kullanılamaz hale geldi. Sağlık ekiplerince ayakta tedavisi yapılan, Akalın çiftinin durumun iyi olduğu öğrenildi.

“YAŞLI ÇİFT VARMIŞ”

Yangın nedeniyle panik yaşadıklarını belirten Merve Oğuz, “Fırında çalışıyorum, dışarıya çıktığımda etrafı duman kaplamıştı hiçbir şey gözükmüyordu. Sonra bir anda alevler çıkmaya başladı ve herkes bağırış içerisindeydi. Bir anda yükseldi hepimiz çok kötü olduk. Yaşlı çift varmış ama ben görmedim” dedi.