İzmir Haberleri

İzmir Gaziemir'de Manisa Spil Dağı'ndan okul bahçesine kar getirildi!

İzmir’in Gaziemir ilçesinde özel bir eğitim kurumunda çalışan eğitimciler Manisa’daki Spil Dağı’ndan kamyonla kar getirilerek hayatlarında daha önce hiç kar görmemiş öğrencileri mutlu ettiler.

“BİZİM İÇİN EN BÜYÜK KAZANÇ”
Öğrenciler okul bahçesine boşaltılan karla, kartopu oynadı. Bazı öğretmenler de öğrencilerin keyfine ortak oldu. Eğitimin sadece akademik anlamda olmadığını aynı zamanda eğlencenin de bir parçası olduğunu belirten beden eğitimi öğretmeni Doğan Dağlum, “İzmirli çocukların birçoğu genelde karla tanışamıyor. Öğrencilerimiz arasında karı ilk defa gören çocuklarımız var. O heyecanı ve mutluluğu onlarla paylaşmak adına böyle bir şey düşündük. Eğitimin sadece akademik anlamda olmadığını aynı zamanda eğlencenin de bir parçası olduğunu göstermek istedik. Onları mutlu edebilmek ve onları bu konuda destekleyebilmek bizim için en büyük mutluluk. Onların bu mutlu halini görmek bizim için en büyük kazanç diye düşünüyoruz” diye konuştu.

“İLK DEFA KAR GÖRÜYORUM”
Karı gördüğünde çok sevindiğini ifade eden 2’nci sınıf öğrencisi İsmail Ege Şen, “Daha önce kar gördüm ancak okulumun bahçesinde kar görünce çok sevindim. Bugün arkadaşlarımla kartopu oynayacağım ve kardan adam yapacağım” dedi. 4’üncü sınıf öğrencisi Ayla Yılmaz ise, “Arkadaşlarımla ilk defa kartopu oynayacağım. O yüzden çok heyecanlıyım” dedi. Hayatında ilk defa kar gördüğünü söyleyen 1’inci sınıf öğrencisi Nehir Mirzayev de, “İlk defa kar görüyorum. Kendimi kutuptaymışım gibi hissettim. Karın üstüne çıkıp herkese kar atmayı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı