İzmir Haberleri

İzmir Foça’daki tekne faciasından kötü haber! Minik Sarp bulunamadı

İzmir'in Foça ilçesinde 2 Ağustos Pazar günü meydana gelen tekne faciasında 4 kişi hayatını kaybetmişti. 7 yaşındaki Sarp Göksoy tekne faciasında kaybolmuştu. 2 Ağustos'tan bu yana aranan 7 yaşındaki Sarp Göksoy yoğun çabalara rağmen bulunamadı.

İzmir’in Foça ilçesinde 2 Ağustos Pazar Günü tekne faciasında 4 kişinin hayatını kaybettiği olayda denizde kaybolan 7 yaşındaki Sarp Göksoy’dan hala haber alınamadı.

ARAMA ÇALIŞMALARINA ARA VERİLDİ

Foça ilçesinde, 2 Ağustos Pazar günü gezi turu yapmak amacıyla “Egem” adlı özel tekne ile denize açılan 10 kişilik grup, büyük bir facianın içinde kaldı. Teknenin alabora olması sonucu yaşanan feci olayda 5 kişi sağ kurtarılmış, Çınar Ege Göksoy (8), Şennur Avcı (41), Elif Naz Özarmağan (15) ve Şermin Özarmağan (38) olmak üzere 4 kişi yaşamını yitirmişti. Olay sırasında 7 yaşındaki Sarp Göksoy ise kayboldu.

2 Ağustos’tan bu yana arama kurtarma çalışmalarını sürdüren Sahil Güvenlik Komutanlığı botları, İzmir Emniyet Müdürlüğü Deniz Polisi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Sualtı ve Dalgıç ekipleri, araç ve teçhizat bakımları için aramalara ara verdi. Aramalara 18 Ağustos Salı günü başlanacağı belirtildi.

Öte yandan yaşanan facia sonrası tekne sahibi ve kaptanı Adem Demir ise çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı