İzmir Haberleri

İzmir Foça'da kayıp amatör balıkçı Muharrem Sürücü her yerde aranıyor!

İzmir’in Foça ilçesindebalık tutmak için evden çıkan 1 çocuk babası 37 yaşındaki Muharrem Sürücü’den dünden beri haber alınamıyor. Sürücü’nün bulunması için ekipler arama çalışması başlattı. 

Jandarma dalgıç ekipleri, deniz polisi, itfaiyeciler ile köylüler, nehirde ve karada arama- kurtarma çalışması yapıyor.

Evli, 1 çocuk babası amatör balıkçı Muharrem Sürücü, dün saat 17.00 sıralarında 6 metrelik teknesiyle Foça’nın Gerenköy Mahallesi Gedizaltı mevkisindeki Gediz Nehri’nin denize döküldüğü noktaya balık tutmaya gitti. Bu sırada arkadaşı, aynı zamanda çiftçilik ile uğraşan Sürücü’yü cep telefonundan arayıp “Ben de balık tutacağım” diyerek kendisini de almasını istedi. Arkadaşı, sözleştikleri Gedizaltı mevkisindeki balık avladıkları yere 500 metre uzaklıkta bulunan, iskele olarak kullandıkları yerde uzun süre beklemesine rağmen Sürücü’nün kendisini almaya gelmesi üzerine tekrar telefon etti.

Israrla aradığı Sürücü’nün telefonlarına cevap vermemesi üzerine arkadaşı, durumu diğer arkadaşlarına bildirdi. Bölgeye gelen arkadaşları, Sürücü’nün teknesini, içi boş ve çalışır durumda buldu. Çevrede yapılan arama sonucu Sürücü bulamayınca durum jandarmaya bildirildi. Jandarma dalgıç ekibi, deniz polisi ve itfaiye ekiplerinin katılımıyla saat 18.00 itibarıyla bölgede arama- kurtarma çalışması başlatıldı. Çalışmalara bazı köylüler de kendi tekneleriyle destek verdi.

ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Muharrem Sürücü’nün montu ve çizmesi karada bulundu; ancak amatör balıkçıyla ilgili başka ize rastlanılmadı. Bölgede arama- kurtarma çalışmaları sürdürülüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı