İzmir Haberleri

İzmir Enternasyonal Fuarı’nda değişiklik!

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilgili kurumların ortak yürüttüğü değerlendirmeler sonucunda İzmir Enternasyonal Fuarı’nın (İEF) açılış tarihinin değiştirildiği duyuruldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Ticaret Bakanlığı, İzmir Valiliği ve Bilim Kurulu ile yaptığı görüşmeler sonucunda bu yıl 89. kez kapılarını açacak İEF’nin açılış tarihinde değişikliğe gittiği öğrenildi. Yapılan açıklamada İzmir’in düşman işgalinden kurtulduğu gün olan 9 Eylül’de yaşanacak çoşku ile fuar açılışının çakışmasından oluşacak yoğunluğun önlenmesi amacıyla böyle bir değişikliğe gidildiği öğrenildi. Alınan karar doğrultusunda 9 – 13 Eylül tarihleri arasında açılması planlanan İEF, 4 – 8 Eylül tarihleri arasında kapılarını ziyaretçilere açacak.

GİRİŞ VE ÇIKIŞLAR İÇİN TÜM ÖNLEMLER ALINIYOR

Kapılarını 4 Eylül’de açacak Fuar’da etkinlikler 8 Eylül tarihine kadar sürecek. Geleneksel olarak 10 gün süren fuar dönemi bu yıl yine pandemi önlemleri kapsamında 5 gün sürecek. Ziyaretçiler fuar alanına yalnızca Lozan ve Basmane kapılarından giriş yapabilecekler. Pandemi süreci bağlamında ziyaretçilerin tamamı ateşleri ölçülerek ve metrekare kurallarına uygun olarak alana kabul edilecek. Ayrıca misafirlerin tamamına Kültürpark’ta kullanmaları için maske ve dezenfektan dağıtılacak. Misafirler fuar alanından çıkmak için ise 26 Ağustos ve Montrö kapılarını kullanabilecekler.

BU YIL ÇİM KONSERLERİ YAPILMAYACAK

Her yıl bir gelenek haline gelen İzmir Enternasyonal Fuarı çim konserleri ise bu yıl gerçekleştirilemeyecek. Alınan pandemi önlemleri nedeniyle hayata geçirilemeyecek konserler yerine açık alanda Akdeniz Sinema Filmleri Gösterimleri, Atatürk Açıkhava Tiyatrosu’nda da sosyal mesafe kuralına uyularak konser ve tiyatro gösterimleri halk ile buluşacak.