İzmir Haberleri

İzmir 'EGSD tasarım yarışması' ödülleri sahiplerini buldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Akdeniz Akademisi işbirliği ile yapılan İyi Tasarım/Good Design yarışması gerçekleştirildi. Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) tarafından yapılan “Bez Çanta Yüzey Tasarımı Yarışması”nda dereceye girenler ödüllerini aldı.

İyi Tasarım/ Good Design İzmir etkinliklerinin açılışında yapılan ödül töreninde tasarımcılar ödüllerini alırken, finale kalan eserler de etkinlik çerçevesinde sergilenmeye başladı.

EGSD’nin bez çanta tasarım yarışmasının ana konusu, İyi Tasarım/Good Design İzmir etkinliğinin de ana teması olan “Döngü” olurken, dereceye giren tasarımcılara ödüllerini, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul ve EGSD Yönetim Kurulu Üyesi Moda Tasarımcısı Övge Yıldızhan verdi.

“Tasarımı her zaman destekleyeceğiz”

İyi Tasarım/Good Design İzmir etkinliğinin açılışında konuşan EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul, finale kalan eserlerin tamamının bez çanta üzerine bastırılarak sergilendiğini söyleyerek, EGSD olarak etkinliğin bir parçası olmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

İyi Tasarım/Good Design İzmir etkinliğinin destekçilerinden biri olarak güzel İzmir’in tasarımda daha iyi bir yere gelmesi için atılan tüm adımlarda EGSD olarak bulunacaklarını vurgulayan Ertuğrul, “İyi tasarım günleri kapsamında düzenlediğimiz yarışmada tasarımcıları ödüllendirmek, teşvik etmek en büyük amacımızdı. Tasarımı özendiren, destekleyen bu gibi etkinliklere katkı koymak, bu tarz yarışmalar ve farkındalıkları arttıran etkinliklerin içinde olmak EGSD için son derece değerli ve önemli faaliyetler. Bundan sonra da tasarıma ve bunun gibi etkinliklere destek vermeyi, tasarımı desteklemeyi sürdüreceğiz” diye konuştu. Açılıştan sonra yapılan ödül töreninde birinci Nusret İrfan Uşun, ikinci Fırat Karapınar ve üçüncü Elif Cesur ödüllerini ve sertifikalarını teslim aldı.
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı