Gündemİzmir Haberleri

İzmir dikkat: Hafta sonu cumartesi günü plan yapacaklara flaş uyarı!

İzmir‘de normalleşme adımları atıldı. Bu kapsamda yüksek riskli kırmızı renkte yer alan İzmir’de kafe ve restoranlar açıldı ve hafta sonu cumartesi günü sokağa çıkma yasağı kalkmış oldu. Bu gelişmenin üzerine İzmir’de plan yapacak vatandaşlara uyarı yapıldı. Meteoroloji’nin değerlendirmelerine göre, cumartesi günü kentte sağanak yağışlı hava hakim olacak. Öte yandan pazar günü ise sokağa çıkma yasağı devam edecek.

Türkiye’de kademeli normalleşme 1 Mart’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklama sonrası başladı. Kademeli normalleşme kapsamında kafe ve restoranlar müşterilerini almaya başladı, sokağa çıkma kısıtlaması esnetildi. Bu süreç kapsamında normalleşme sonrası ilk hafta sonunda havaların nasıl olacağı merak ediliyor. İşte ayrıntılar…

HAVA SONU İZMİR’DE HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 5 günlük hava tahminine göre cumartesi günü, Marmara, Karadeniz ve Ege’nin genelinde yağış bekleniyor. Pazar günü Karadeniz’in tamamında, İç Anadolu ve Akdeniz’in bazı bölgelerinde yağmur, Doğu Anadolu’da karla karışık yağmur ve kar bekleniyor.

Cumartesi günü İstanbul ve İzmir’de yağış, Ankara’da ise parçalı bulutlu bir havanın hakim olması bekleniyor. Pazar günü ise bu 3 kentte yağış beklenmiyor.