Genel

İzmir dikkat: GDZ elektrik ve Bakanlık elektrik kesintisi açıklaması yaptı!

Bugün Türkiye’nin birçok ilinde elektrik kesintileri yaşandı. İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla civarında ve diğer bir çok ilde sabah saatlerinden beri elektrik kesintisi nedeniyle vatandaşlar internet sayfaları üzerinde kesinti araştırması yapıyorlar. GDZ elektrik ve Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı elektrik kesintileri hakkında açıklamalar yaptılar.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve GDZ elektrik elektrik kesintileri nedeniyle açıklamalarda bulundu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Son zamanlarda hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle elektrik talebinde aşırı bir artış meydana gelmiştir.

Artan talep nedeniyle son birkaç haftada elektrik tüketiminde Cumhuriyet tarihinin rekor seviyelerine ulaşılmıştır.
Ulusal elektrik altyapımız artan taleplerin karşılanması için maksimum seviyede üretime devam etmektedir. Ancak son zamanlarda hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle elektrik tedarikinde kısmi kesintiler yaşanmıştır.

Kesintilerin yaşandığı bölgelere acil müdahale ekipleriyle ilk müdahaleler yapılmış olup, an itibariyle ülke genelinde kesintiler sonlandırılmıştır.”

GDZ elektrik tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

Hizmet bölgemizi de kapsayan ulusal elektrik şebekesi kaynaklı elektrik kesintileri yaşanmaktadır. En kısa sürede elektrik verilmesi yönünde çalışmalar devam etmekte olup zaman konusunda ilave bilgilendirme yapacağız.