Gündemİzmir Haberleri

İzmir dikkat: Bugünden itibaren başladı!

İzmir’de metro kullanan vatandaşları ilgilendiren bir gelişme yaşandı. İzmir Metro A.Ş. tarafından duyuru yapıldı. Yapılan açıklamada, çalışma nedeniyle 2 durak arasındaki seferlerin yapılamayacağı belirtildi. Bu kapsamda, bugünden itibaren 2 durak arasındaki seferler durdu. Çalışmanın 15 gün boyunca devam edeceği belirtildi.

İzmir’de yapılacak çalışma nedeniyle pazartesi gününden itibaren Ege Üniversitesi – Evka 3 istasyonları arasında seferler yapılamayacak. Açıklamada Çalışmanın, 16 Mayıs Pazartesi günü başlayacağı ve en geç 15 gün içinde bitirileceği belirtildi.

15 GÜN DEVAM EDECEK

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İzmir Metro A.Ş. planlı teknik bir çalışma nedeniyle Ege Üniversitesi – Evka – 3 istasyonları arasında geçici süreyle sefer yapılamayacağını duyurdu. Çalışmanın, 16 Mayıs Pazartesi günü başlayacağı ve en geç 15 gün içinde bitirileceği belirtildi.

Bu süre içinde metro seferlerinde son durak Bornova İstasyonu olacak. Buradan Ege Üniversitesi İstasyonu’na 6 dakikada bir ring treni çalışacak. Evka 3 Aktarma Merkezi’ne devam edecek yolcular ise Bornova İstasyonu’ndan kalkacak ESHOT otobüslerinden ücretsiz yararlanacak.