Ege HaberleriGündemİzmir Haberleri

İzmir destekleri büyütüyor: Tunç Soyer iki gündür bölgede olduğunu açıklayarak duyurdu!

Kahramanmaraş depremi ardından İzmirli vatandaşların desteği devam ediyor. Bu kapsamda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer duyuruda bulundu. İki gündür bölgede olduğunu açıklayan Başkan Soyer, “Başta yiyecek, su ve battaniye olmak üzere çok büyük ihtiyaç var!”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer depremzedelere destek ile ilgili olarak vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunan Başkan Soyer şu ifadeleri kullandı:

Umut Hareketi’ni büyütüyoruz! Dün (8 Şubat) bir günde, ilçe belediyelerimiz, yardımseverlerin desteği ve kendi olanaklarımızla 46 tır, 27 kamyon ile insani yardım malzemelerini deprem bölgesine doğru yola çıkardık.
Böylece depremin ilk üç gününde İzmir’den Gaziantep, Adana, Malatya, Osmaniye, Hatay, İskenderun, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa’ya gönderilen desteğin miktarı 92 tır, 42 kamyon, 3 uçak, 1 gemiye ulaştı.

346 bin battaniye, 6 bin 500 yorgan, 3 bin 500 yastık, 687 bin giyecek, 13 bin gıda, 10 bin hijyen paketi, 7 bin 500 paket hijyenik ped, 16 bin bebek bezi ve maması, 366 bin litre içme suyu, tonlarca insani yardım malzemesi belediyemizin koordinesinde afet bölgeye sevk edildi.

Yeterli mi? HAYIR! İki gündür bölgedeyim. Başta yiyecek, su ve battaniye olmak üzere çok büyük ihtiyaç var. Destek kampanyamızı büyüterek sürdürüyoruz. Yurt içi ve yurt dışından http://umuthareketi.izmir.bel.tr, http://birkirabiryuva.org ve toplama merkezlerine yardımlarınızı bekliyoruz.