Gündem

İzmir depremiyle ilgili flaş gelişme! 7 kişi tutuklandı

İzmir'in Seferihisar ilçesinde meydana gelen 6.6 şiddetindeki depremde Bayraklı'da bulunan bazı binalar yıkıldı. Onlarca vatandaşımız enkaz altında kalırken acı haberler ise peş peşe geldi. Depremde yıkılan binalar ile ilgili gözaltına alınan ve aralarında müteahhitlerin de bulunduğu 9 şüpheliden 7'si tutuklandığı öğrenildi.

Alınan son dakika bilgisine göre İzmir’deki deprem ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Depremde yıkılan binalarla ilgili gözaltına alınan ve aralarında müteahhitlerin de bulunduğu 9 şüpheliden 7’si tutuklandığı öğrenildi.

7 KİŞİ TUTUKLANDI

Gözaltına alınan Yağcıoğlu Apartmanı’nın müteahhidi Ş.A, fenni mesul O.A., Cumhuriyet Sitesi B ve C bloklarının fenni mesulü E.İ., Yılmaz Erbek Apartmanı’ndaki marketin sahibi R.Y., market yapı sahibi M.Y. ile Yılmaz Erbek Apartmanı fenni mesulü N.B., Emrah Apartmanı fenni mesulü T.A., Doğanlar Apartmanı’nın müteahhidi Ç.D., Rızabey Apartmanı’nın müteahhidi H.H.Ö. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

2 KİŞİ ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDI

9 şüpheliden, Ş.A., O.A., M.Y., N.B., T.A., Ç.D. ve H.H.Ö. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, E.İ. ve R.Y. ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Öte yandan, rahatsızlığı nedeniyle hastanede bulunan yıkılan Emrah Apartmanı’nın müteahhidi Hayati Uzun ve oğlu Bora Uzun’un da tedavilerinin ardından gözaltına alınacağı belirtildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu