DepremlerGündemİzmir Haberleri

İzmir depreminin ardından arama-kurtarma çalışmaları bitti! İşte acı tablo

İzmir'de 30 Ekim Cuma günü saat 14.51'de meydana gelen 6.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Yaşanan depremde çok sayıda bina yıkıldı, hasar gördü ve can kayıplarımız oldu. Büyük depremin ardından gerçekleşen arama-kurtarma çalışmaları bugün sona erdi. AFAD, İzmir'deki depremde can kaybının 114 olduğunu, 137 kişinin tedavisinin sürdüğünü bildirdi.

İzmir’de meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremde çok sayıda bina yıkıldı. Yaşanan depremde yıkılan Rıza Bey Apartmanı’nında da çalışmaların bitmesiyle birlikte, toplam 17 binada arama-kurtarma faaliyetleri sona erdi. AFAD, İzmir’deki depremde can kaybının 114 olduğunu, 137 kişinin tedavisinin sürdüğünü bildirdi.

DEPREMİN ARDINDAN ÇOK SAYIDA ARTÇI KAYDEDİLDİ

AFAD’dan yapılan açıklamaya göre, 30 Ekim’deki depremin ardından 45’inin büyüklüğü 4’ün üzerinde olmak üzere toplam 1713 artçı sarsıntı kaydedildi.

CAN KAYBI 114, YARALI SAYISI 1035

Depremde 114 kişi hayatını kaybetti, 1035 kişi yaralandı, yaralılardan 898’i taburcu edildi, 137 kişinin ise tedavisi devam ediyor.

ÇALIŞMALAR BİTTİ

İzmir’de arama ve kurtarma çalışmaları yürütülen 17 binada çalışmalar tamamlandı.

ENKAZ KALDIRMA İŞLEMLERİ BAŞLADI

Öte yandan arama kurtarma faaliyetlerinin sona ermesi ile birlikte Rıza Bey Apartmanı’nda kepçeler ile enkaz kaldırma çalışmaları başlatıldı. Rıza Bey Apartmanı’nda AFAD, JAK, UMKE, STK’lar ve belediye ekipleriyle yürütülen çalışmaların ardından depremde yıkıla binaların tümündeki arama kurtarma faaliyetleri sonlanmış oldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu