İzmir Haberleri

İzmir depreminde yıkılan o binayla ilgili korkunç gerçek!

İzmir'de meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremde çok sayıda bina yıkıldı. Depremin en çok vurduğu Bayraklı'da yıkılan binalar arasında olan Emrah Apartmanı ile ilgili korkunç gerçek ortaya çıktı. Enkazda arama-kurtarma çalışmaları yapan AFAD ekipleri, binanın dayanıksız olduğunu ve beton parçalarının kürekle kırıldıklarını söyledikleri öne sürüldü. 

İzmir’de meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremde yıkılan Emrah Bey Apartmanı’yla ilgili korkunç gerçek ortaya çıktı. Emrah Apartmanı’nın enkazında arama-kurtarma çalışmaları yapan AFAD ekipleri, binanın dayanıksız olduğunu ve beton parçalarının kürekle kırıldıklarını söyledikleri öne sürüldü.

Seferihisar açıklarında meydana gelen depremde, enkaz altında kalan 114 kişi hayatını kaybetti. Depremde yıkılan ve ağır hasar binaların bazılarında kolon kesiği yapıldığı, bazılarının ise geçmiş yıllarda çürük raporlu olduğu ortaya çıktı.

Depremin yıktığı binalardan olan Emrah Apartmanı’nda kullanılan malzemelerin, oldukça dayanıksız olduğu iddia edildi. Emrah Apartmanı’nın enkazında arama kurtarma çalışmalarına katılan ekiplerin, binanın dayanıksız ve beton parçalarının kürekle kırılacak kadar güçsüz olduğunu söylediği öne sürüldü.

Görevlilerin, Yılmaz Erbek Apartmanı’nın ise Emrah Apartmanı’na göre çok daha sağlam olduğunu, zeminde kesildiği iddia edilen kolonlar nedeniyle çökmüş olabileceğini söylediği kaydedildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu