Gündemİzmir Haberleri

İzmir depreminde yıkılan o apartmanda çalışmalar bitti! 9 kişiyi kaybettik

İzmir'de meydana gelen depremde market ile birlikte 3 katı çöken Yılmaz Erbek apartmanında arama-kurtarma çalışmaları sona erdi. 10 katlı binada toplamda 13 kişi kurtarılırken, 9 vatandaşımızı da kaybettik. Öte yandan markette kimliği bilinmeyen bir kişinin olabilme ihtimali olduğu için enkaz kaldırma çalışmaları titizlikle devam ediyor.

İzmir’de 30 Ekim saat 14.51’de meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremde market ile birlikte 3 katı çöken Yılmaz Erbek apartmanında arama-kurtarma çalışmaları sona erdi. 10 katlı binada toplamda 13 kişi kurtarılırken, 9 vatandaşımızı da kaybettik. Öte yandan markette kimliği bilinmeyen bir kişinin olabilme ihtimali olduğu için enkaz kaldırma çalışmaları titizlikle devam ediyor.

Bayraklı ilçesinde bulunan ve altındaki süpermarket ile birlikte 3 katı çöken Yılmaz Erbek apartmanı, 2 gün boyunca yıkılmaması için 3 vinç ile desteklendi.

İlk gün 2 vatandaşın cesedine ulaşılan ve 13 vatandaşın kurtarıldığı bina, daha sonra yıkım kararı alınarak vinçlerin kaldırılmasının ardından yıkılmaya başlandı.

Çöken katlara kadar yıkılan binada daha sonra arama kurtarma çalışmaları başladı. Dün akşam yeniden başlayan çalışmalarda 7 vatandaşın daha cesedine ulaşılırken, arama kurtarma çalışmaları sona erdi.

Böylece Yılmaz Erbek apartmanında hayatını kaybeden vatandaşların sayısı 9’a ulaşırken, toplamda kurtarılan vatandaş sayısı ise 13 oldu.

Öte yandan, binanın alt katında bulunan süpermarkette kimliği bildirilmeyen bir müşteri olabileceği ihtimaline karşı enkaz kaldırma çalışmalarının büyük bir titizlikle gerçekleştirileceği öğrenildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu