Gündemİzmir Haberleri

İzmir depreminde yıkılan binanın müteahhidinden şok eden paylaşım!

İzmir'de meydana gelen 6.6 şiddetindeki depremin ardından Yağcıoğlu Sitesi'nde bulunn iki bloğundan biri yıkılan müteahhit Şerafettin Ağar'ın Ocak ayında meydana gelen Elazığ depreminden sonra sosyal medya hesabından "6,8'lik bir deprem, İzmir'deki yapıların yarısını yıkar geçer. Oturduğumuz evlere karot yaptırsak hemen yıkım kararı çıkar. Şu an mezarda oturuyoruz" diye paylaşım yaptığı görüldü.

İzmir’in Seferihisar ilçesinde meydana gelen 6.6 şiddetindeki depremde Yağcıoğlu Sitesi’nde bulunan 2 bloktan birinin yıkılması üzerine tutuklanan müteahhit Şerafettin Ağar’ın Elazığ depremi sonrasındaki paylaşımı ortaya çıktı.

SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMINDA BULUNDU

Ağar’ın, ocak ayında Elazığ’da meydana gelen depremin ardından sosyal medyadan paylaşım yaptığı görüldü. Ağar’ın 26 Ocak’taki paylaşımında, “40 yıllık birikimimle söylüyorum. 1999 öncesinde yapılan tüm binaların yıkılıp yenilenmesi farzdır. Statik hesaplar bugünün 4’te1’i” diye paylaşım yaptığı ortaya çıktı. Ağar’ın, bu paylaşımı 31 Ekim’de yeniden paylaşarak “Ne kadar haklı olduğum şimdi daha iyi anlaşılıyor” notuyla bir kez daha paylaştığı görüldü.

“6.8’LİK BİR DEPREM İZMİR’DEKİ YAPILARIN YARISINI YIKAR GEÇER”

Ağar’ın, geçen ocak ayında yaptığı paylaşımın altına yazdığı yorumlar da dikkati çekti. Bir vatandaşın, “Yıkılan binaların müteahhitlerini şehrin meydanına asalım” yorumuna Ağar’ın, “Hocam evet yanlış yapan çok müteahhit var. Onları asalım ama 1999 öncesi metrekareye 22 kilo düz demir döşeniyordu, statik hesaplar böyleydi. Bugün 60 kilo nervürlü demir döşeniyor. O günkü hesaplarla bugünkü hesaplar çok farklı. Acilen kentsel dönüşüme gidilmesi gerekiyor. 6,8’lik bir deprem, İzmir’deki yapıların yarısını yıkar geçer. Oturduğumuz evlere karot yaptırsak hemen yıkım kararı çıkar. Şu an mezarda oturuyoruz” diye cevap verdiği görüldü.