Gündemİzmir Haberleri

İzmir depreminde yıkılan binanın müteahhidin ifadesi ortaya çıktı!

İzmir'de meydana gelen 6.6 şiddetindeki depremde Yağcıoğlu Sitesi'nde yıkılan binanın müteahhidi Şerafettin Ağar'ın ifadesi ortaya çıktı. Şerafettin Ağar'ın ifadesinde "Binayı yaparken kalfama iş karşılığı daire verdim. Eğer bina kötü olsaydı kabul eder miydi?" dediği öğrenildi.

İzmir’de meydana gelen şiddetli depremde 115 kişi hayatını kaybetmiş 17 bina yıkılmıştı. 8 kişinin hayatını kaybettiği binanın müteahhidi Şerafettin Ağar’ın ifadesi ortaya çıktı.

“EĞER BİNA KÖTÜ OLSAYDI KABUL EDER MİYDİ?

Yağcıoğlu Sitesi’nin müteahhidi Şerafettin Ağar’ın sorgusunda binanın yıkılmasından sorumlu olmadığını söylediği öğrenildi. İfadesinde 2005 yılına kadar yaklaşık 40 yıl müteahhitlik yaptığını ve Bornova’da 251 bina inşa ettiğini anlatan Ağar, “Biz binaları dönemin şartlarına göre yaptık. Bu dönemin teknolojisi o zaman yoktu. Bugüne kadar 251 bina yaptım ve hiçbirine bir şey olmadı. Yağcıoğlu’nun da bir bloğu yıkılmadı. Kolonlarla oynama yapanlar suçlu. Ben kendi kalfama iş karşılığında o siteden daire verdim. Eğer bina kötü olsaydı kabul eder miydi?” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu