Gündemİzmir Haberleri

İzmir depreminde yıkılan binanın enkazında kalmaktan son anda kurtuldu! O anları anlattı

İzmir'de 30 Ekim saat 14.51'de meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremde çok sayıda bina yıkıldı. Bayraklı'da yıkılan binalar arasında olan Yılmaz Erbek Apartmanı'nın enkazında kalmaktan birkaç dakikayla kurtulan kurye o anları anlattı. Depremden hemen önce yıkılan apartmana yemek siparişi götüren kurye Erdal K. (27), "Hayatımı bir kaç dakikaya borçluyum" dedi. 

İzmir, 30 Ekim saat 14.51’de meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki bir depremle sarsıldı. Bayraklı’da yıkılan binalar arasında olan ve 10 kişinin cansız bedeninin çıkarıldığı Yılmaz Erbek Apartmanı’nın enkazında kalmaktan birkaç dakikayla kurtulan kurye o anları anlattı. Depremden hemen önce yıkılan apartmana yemek siparişi götüren kurye Erdal K. (27), “Hayatımı bir kaç dakikaya borçluyum” dedi.

Yılmaz Erbek Apartmanı’nın enkazı önünde duran ve yıkılan binayı izleyen Erdal K., depremde yaşadığı duygu dolu anları anlattı.

‘APARTMANDAN AYRILDIKTAN BİRKAÇ DAKİKA SONRA DEPREM OLDU’

Depremde yaşadıklarını anlatan Erdal K., “Bir kaç dakika geç gelseydim ben de bu enkazın altında olabilirdim” dedi. Sipariş getirdiği apartmanın enkaz yakınında konuşan kurye, “Tabi üzücüydü. Bir kaç dakika öncesinden ben buraya geldim. Yemek siparişim vardı. Onları bıraktım. Buradan ayrıldıktan bir kaç dakika sonra yolda giderken depreme bire bir şahit oldum. Girdiğim apartmanın yıkıldığını çok sonradan öğrendim ve çok üzüldüm. Ben de hayatımı bir kaç dakikaya borçluyum. Zor bir durumdu hala atlatamadım. Bir kaç dakika geç gelseydim ben de bu enkazın altında olabilirdim. Daha önce barikat vardı burada içeri giremiyorduk. Şu an barikatlar yok kaldırmışlar. O yüzden gelip görmek istedim kendi gözlerimle” diye konuştu.

‘YAŞANACAK GÜNLER YARIM KALDI’

Daha önce defalarca sipariş getirdiği apartmanın enkazında duygu dolu anlar yaşayan Erdal K., “Burada hayaller, hayatlar yarım kaldı. Yaşanılacak günler vardı, onlar da yarım kaldı. Bu apartmana benim ilk gelişim değildi defalarca geldim. Belki daha önce göz göze geldiğim insanlar hayatlarını kaybettiler. Beni bu saatte buraya getirecek kadar acı bir durum. Allah bir daha göstermesin. Bütün ailelere baş sağlığı dilerim. Geride kalanlara da Allah uzun ömürler versin. Allah güzel İzmir’imize böyle bir durum yaşatmasın bir daha inşallah” açıklamasında bulundu.