Gündemİzmir Haberleri

İzmir depreminde enkazdan çıkarılan Ayda’nın babası konuştu!

İzmir'de meydana gelen 6.6 şiddetindeki depremde Bayraklı'da bazı binaların yıkılması üzerine Rıza Bey Apartmanı enkazında 91 saat kalan Minik Ayda hastaneden taburcu edilirken babasının kucağında görüntülenmişti. O fotoğrafın sosyal medyada gündeme oturmasının ardından baba Uğur Gezgin açıklamada bulundu.

İzmir’de meydana gelen depremde enkaz altında kalan ve 91. saatte çıkarılan Ayda Bebek tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Hastanesi’nden önceki gün taburcu edildi.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ ÇEKTİ

Annesini yıkıntılar arasında yitiren minik Ayda, tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Hastanesi Çocuk Hastanesi’nden babasının kucağında çıktı. Yalınayak bir şekilde babasının otomobiline kucağında taşıdığı Ayda’nın o anlarını gösteren fotoğraflar sosyal medyada büyük tepki çekti.

BABADAN TEPKİ

Baba ve kızının fotoğrafını birçok kişi, “Ambulansa bindirirken birbirini ezenler”, “Çok ağladım diyenler”, reklamcı köfteciler nerede” notuyla paylaştı. Milliyet’e konuşan baba Uğur Gezgin ise taburcu edilme anını gösteren o fotoğraflara yapılan bazı yorumlara tepki gösterdi.

‘BIRAKIN ACIMIZI YAŞAYALIM’

“Bırakın acımızı yaşayalım. O hastaneye girdiğimde de tektim, kızım taburcu olup çıktığımda da. O gün o hastaneye girdiğimde yanımda olan dostlarım taburcu olduğunda da yanımdaydı. Kapının önünde bizi bekliyorlardı. Hastaneden çıkıp arabaya yürüdüğümüz mesafede kısa bir mesafeydi. Evet Ayda’nın ayaklarında çorap yoktu. Ayakları yara içindeyken çorap giydiremezdim. Kızım 5 gün enkaz altında kaldı. Günlerce banyo yapmadı. Eve getirip banyosunu yaptırdım, ayaklarını kremledim. Kızıma ilk defa bakmıyorum, bu çocuğu ben büyüttüm.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu