Gündemİzmir Haberleri

İzmir depreminde enkaz altında kalan Yağcıoğlu Sitesi ile ilgili korkunç gerçek ortaya çıktı!

İzmir'de meydana gelen 6.6 şiddetindeki depremde Bayraklı'da bazı binalar yıkılmış onlarca vatandaşımız enkaz altında kalmıştı. Manavkuyu'da bulunan Yağcıoğlu Sitesi B Blok'ta enkaz altından 8 ceset çıkarılırken o bina ile ilgili korkunç gerçek ortaya çıktı.

İzmir’de meydana gelen 6.6 şiddetindeki depremde enkaz altında kalan ve 8 kişinin cesedi çıkarılan Yağcıoğlu Sitesi B Blok’ta 24 kişi, sağ kurtarıldı.

KORKUNÇ GERÇEK ORTYA ÇIKTI

24 yıllık Yağcıoğlu Sitesi’nin kolonlarındaki çatlakların geçen yıl boyayla kapatıldığı iddia edildi.

Yağcıoğlu Sitesi’nin yakınındaki apartmanda yaşayan Erdoğan Dalkılıç (62), “Kardeşlerimden biri Yağcıoğlu Sitesi’nin A bloğunda, diğeri B blokta yaşıyor. Site 1996’da yapıldı. Binalar geçen yıl boyandı. Boya yapılırken sitenin kolon aralarındaki çatlaklar, boyayla kapatıldı” dedi.

‘MEĞERSE TABUTUN İÇİNDE YAŞIYORMUŞUZ’

Deprem anında parkta olduğunu belirten Dalkılıç, “B bloğun yıkıldığını gördüm. AFAD gelene kadar arama-kurtarma çalışmalarına katıldık. Hatta binada yatalak bir hasta vardı, onu ben çıkardım. Üç komşumuzu da çıkardık. AFAD ve polis geldikten sonra bizi alandan çıkardılar” diye konuştu.

Deprem öncesi bölgenin sağlam olduğu yönünde bilgi olduğunu vurgulayan Dalkılıç, “İzmir’in en nezih kentiydi burası. Cazibe merkeziydi. Diğer yerlerde daireler 250- 300 bin lirayken, burada 1 milyon liraydı. Biz İzmir’in en güzel yerinde oturduğumuzu sanıyorduk. Meğerse tabutun içinde yaşıyormuşuz” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu