DepremlerGündemİzmir Haberleri

İzmir depreminde Ayda’nın annesiyle son konuşmaları yürekleri dağladı!

İzmir'in Seferihisar ilçesinde meydana gelen 6.6 şiddetindeki depremin ardından 91 saat sonra enkaz altından kurtarılan minik Ayda'nın annesi ile olan son konuşmaları yürekleri dağladı.

İzmir’in Seferihisar ilçesinde 30 Ekim’de meydana gelen 6.6 şiddetindeki depremde enkaz altından 91 saat sonra çıkarılan 3 yaşındaki Ayda’nın annesi ile son konuşmaları yürekleri dağladı.

“ELİMİZDEN BİR ŞEY GELMEDİ”

Yaşadıklarından bahseden Ayda Gezgin’in babası Uğur Gezgin, zor bir süreç geçirdiğini belirterek, “Süreç geçmek bilmedi. 5 gün boyunca enkaz başında ailemle, dostlarımla beraber bir an önce çıkarılmaları için bekledik ve dua ettik. Elimizden bir şey gelmedi. AFAD, jandarma, özel bireysel ekipler, tüm burada çalışanlardan herkesten Allah razı olsun, çok yardımcı oldular. Kendi canlarını hiçe saydılar. Sürekli moral vermeye çalıştılar bize, evladımı, karımı diğer insanları kurtarmak için elinden geleni yaptılar” dedi.

Şu an için ev aradıklarını belirten Uğur Gezgin, “Öncelik tabi ev konusu var, ev işi çözülmek üzere zaten evin içine girdiğimiz zaman her şey çorap söküğü gibi gelecek. Sonra psikolojik tedavi sürecimiz var. Ondan sonra normal yaşamımıza mecburen devam etmek zorunda kalacağız” diye konuştu.

“BABA BENİ KURTARDIN ANNEMİ DE KURTARDIN MI?

Kızının eşiyle enkaz altında yaşadığı diyaloğu anlatan Uğur Gezgin, “Baban bizi gelip kurtaracak merak etme’ diye konuşmuş. Ayda, annesinin geleceğini zannediyor. Eşim ona ‘baban bizi gelip kurtaracak merak etme ‘imdat’ diye bağır demiş’. Enkaz altında bir süre konuşmuşlar. Baba beni kurtardın, annemi de kurtardın mı? Doktorlar tedavi mi ediyor? gibi sorular soruyor” dedi.

Hastaneden ayrılış sürecinde yaşadıklarından da bahseden Gezgin, “Bütün gazetecilere pazartesi çıkacağımızı söyledim, ama ben cumartesi çıkacağımı biliyordum. Çorap konusu çok paylaşıldı. Çocuk enkazdan çıktı, ayağında yaralar var. Çok sızlıyordu çorap giydiremedik. Üstüne mont giydirdim, sardım, sarmaladım. Araba mevzusu oldu, araba da arkadaşımın arabası, istediler ki çocuk en iyi şekilde evine gitsin sıcak bir şekilde yuvasına kavuşsun” diye konuştu.