Gündemİzmir Haberleri

İzmir depreminde 65 saat sonra mucize kurtuluş! 3 yaşındaki Elif sağ çıkarıldı

İzmir'de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından çok sayıda bina yıkıldı. Depremden en çok etkilenen Bayraklı'da Doğanlar Apartmanı'nda 65 saat sonra mucize bir kurtuluş gerçekleşti. Enkaz altında kalan 3 yaşındaki Elif Perinçek sağ olarak çıkarıldı. 

İzmir’de meydana gelen büyük depremin ardından son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Depremden en çok etkilenen Bayraklı’da Doğanlar Apartmanı’nda 65 saat sonra mucize bir kurtuluş gerçekleşti. Enkaz altında kalan 3 yaşındaki Elif Perinçek’in sağ olarak çıkarıldığı öğrenildi.

Küçük kızın kurtarılma anında ekipler gözyaşlarını tutamazken ve haberi sunan muhabirlerin sesleri titredi.

 

Elif Perinçek annesi ve 3 kardeşiyle enkaz altında kalmış, saatler sonra anne Seher Perinçek ve 10 yaşındaki ikiz kardeşleri sağ olarak kurtarılmıştı. 7 yaşındaki Umut’un ise cansız bedenine ulaşılmıştı.

‘BİNLERCE KEZ ŞÜKÜRLER OLSUN’

AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Allah’ım sana binlerce kez şükürler olsun. Doğanlar Apartmanı’ndan Elif yavrumuzu da canlı olarak çıkardık.” ifadelerini kullandı.

ACILI ANNE BÜYÜK SEVİNÇ YAŞADI

Elif’in enkaz alanında büyük sevinç yaşayan anneannesi, “Çok mutluyum, Allah razı olsun. Elif’e kavuştum, annesi de kardeşleri de kavuşacak. Dualarım kabul oldu.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu