Manisa Haberleri

İzmir, Denizli, Manisa ve Aydın’da acemi kasaplar soluğu hastanede aldı!

Kurban Bayramı klasiği... Manisa'da kurban kesmeye çalışırken kendisini yaralayan vatandaşlar soluğu hastanede aldı. Öte yandan hastanelerde önce ateşleri ölçülen vatandaşlar, daha sonra tedaviye alındı. 

İzmir, Denizli, Manisa ve Aydın’da kendi imkanlarıyla kurban kesmeye çalışırken kendisini yaralayan vatandaşlar soluğu hastanede aldı. Denizli’de öğlene kadar 96 kişi kurban kesimi esnasında yaralandı. Yaralıların büyük bölümü ayakta tedavileri yapılarak taburcu edildi. Öte yandan, İzmir’de 35, Aydın’da 67 ve Manisa’da da 39 kişi kurban kesimi sırasında yaralandı.

Manisa’da kurban kesim yerlerinde ibadetlerini gerçekleştiren vatandaşların maske taktığı ve sosyal mesafe kurallarına uyduğu görüldü. Öte yandan kurbanlıklarını kesmeye çalıştıkları sırada kendisini yaralayan vatandaşlar da soluğu hastanelerin acil servislerinde aldı.

Hastanelerde önce ateşleri ölçülen vatandaşlar, daha sonra tedaviye alındı. Sabah saatlerinden itibaren çeşitli yaralanmalarla hastaneye getirilen vatandaşlar, tedavilerinin yapılmasının ardından taburcu edildi.