İzmir Haberleri

İzmir'den Elazığ'a giden yardım paketlerinden çıkan not duygulandırdı!

Elazığ’da 24 Ocak 2020 Cuma günü 20.55’te meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremle tüm Türkiye sarsıldı. Depremin ardından her ilden vatandaş tek yürek oldu. İzmir’den de Elazığ’a yardım paketleri gönderildi. Paketlerden çıkan bir not ise duygusal anlar yaşattı. 

Kınık Belediyesi, 24 Ocak’ta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremle sarsılan Elazığ ve Malatya’daki depremzedeler için 3 gün önce yardım kampanyası başlatıldı. Yardımlar, Kınık Belediye Başkanlığı ile Poyracık ve Yayakent hizmet binalarında toplandı.

Toplanan yardımlar, belediyenin halkla ilişkiler personeli tarafından türüne göre ayrıldı. Yardımlar arasındaki bir poşetten çocuk elbisesi ve açılmış bir paket çocuk bezi çıktı. Çocuk bezlerinden birinin üzerine ise iğnelenmiş, ‘Yeni alacak başka param yoktu. Kızıma aldığım paketi gönderdim. Geçmiş olsun kardeşim. Allah, sizlere sabır ve şifalar versin’ yazılı isimsiz not, okuyanları duygulandırdı.

KIZINA KULLANACAĞI BEZİ DEPREMZEDELERE GÖNDERDİ

Kınık Belediye Başkanı AK Parti’li Sadık Doğruer, “Depremzedeler için başlattığımız yardım kampanyasında, 3 gündür Kınık halkının çok yoğun ilgisi ile karşılaştık. Vatandaşlarımız ellerinden geldiğince deprem bölgesine yardım etmeye çalışıyor. Yeni açtığı ve kızına kullanacağı çocuk bezini kendisinden daha fazla ihtiyacı olduğunu düşündüğü depremzedelere gönderen bir annemizin yardımı, halkımızın felaket anında ne kadar yardımsever olduğunun en ufak bir göstergesidir” dedi.

Bunlara bakmadan geçme!

ÖNEMLİ BAŞLIKLAR

Bir cevap yazın