İzmir Haberleri

İzmir'den Ekrem İmamoğlu'na örgütlü destek! 'İzmir'in kalbi Konak'tan haykırıyoruz'

Destek ve süreç hakkında konuşan İlçe Başkanı Kasım Özkan; “ Anamızın ak sütü gibi helal olan seçimi ‘ne olduğunu bilmiyoruz ama bir şeyler oldu’ diyerek, gerekçesiz ve adaletsiz bir şekilde iptal ettiler. İktidar mensupları YSK eliyle halkın iradesine darbe yaptı. Aynı zarftan çıkan 4 pusuladan 3’üne geçerli, 1’ine geçersiz dediler. Aynı oyları sayan sandık kurulunun oluşumunda sadece Büyükşehir seçimleri için usulsüz dediler. Demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçen bu talihsiz durum Güzel Günlere olan inancımızı zerre zayıflatmadı. Aksine inancımızı daha da perçinledi. 23 Haziran’da hedefimiz; Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde, demokrasi, hak, hukuk ve adaletin tüm yurtta egemen olmasını sağlamak.” dedi.

CHP Gaziemir Örgütü: “Gövdemizi taşın altına koyacağız”

CHP Gaziemir İlçe Örgütünün seçim, saha çalışmaları ve sandık güvenliği konularında tam donanımlı ve tecrübeli olduğunu aldıkları başarılı seçim sonuçlarıyla gösterdiklerine de değinen Özkan; “Genel Merkezimiz tarafından başlatılan seçim kampanyasına destek olmak adına, İlçe Örgütümüz ve Belediye Başkanımız Sayın Halil Arda ile birlikte buradayız. Bugün maddi olarak desteğimizi sunuyoruz. Bugünden itibaren de Genel Merkezimiz, İzmir ve İstanbul İl Başkanlıklarımız bizlere hangi görevi verirse biz hazırız. Seçim, sandık güvenliği ve saha çalışmaları konusunda fazlasıyla donanımlı ve tecrübeli bir örgütüz. Tüm benliğimizle, Gaziemir’de nasıl baharı getirdiysek İstanbul içinde elimizden gelenin fazlasını yapacak, gövdemizi taşın altına koyacağız. Partimizin İstanbul’da seçimleri tekrar kazanması ve Sayın Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yine başkan olması için Gaziemir’den en güçlü desteği sağlayacak, birilerinin engellediğini sandığı ama sadece 23 Haziran’a ertelediği baharı İstanbul’a ve dolayısıyla tüm ülkeye getirecek, Her şeyi çok güzel yapacağız!” dedi.

Konak Belediye Başkanı, İmamoğlu’na yapılan bağış kampanyasına destek verdi

İlçe Başkanı Kasım Özkan’ın çağrısıyla bir araya gelen İlçe Yöneticileri, Kadın ve Gençlik örgütleri, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, Belediye Meclis Üyeleri ve CHP’li üyeler hep birlikte kampanya için açılan hesaplara bağışta bulundular.

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Konak Belediyesi meclis üyeleri ve CHP Konak İlçe yöneticileriyle birlikte, Ekrem İmamoğlu için başlatılan bağış kampanyasına destek verdi. Batur, meclis üyeleri ve CHP Konak ilçe yöneticileriyle birlikte Vakıfbank Gazibulvarı Şubesi’ne giderek, bağışını gerçekleştirdi. Banka önünde basın mensuplarına bilgi veren CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, “Bu destek sadece ekonomik bir destek değil, hem demokrasi hem adalet hem kardeşlik adına atılmış olan adımların daha da büyüyerek filizleneceği bir destek olacak. Biz bugün destek verirken, bu kampanyada yer alacak tüm yurttaşlarımızın, tüm hemşehrilerimiz, seçmen olarak seçime katılacak vatandaşlarımızın bizim yanımızda olduğu bilerek ve o desteği sonuna kadar aktaracağımızı düşünerek buraya geldik” diye konuştu. “İZMİR’İN KALBİ KONAK’TAN HAYKIRIYORUZ” Ekrem İmamoğlu kampanyasına destek olmak için banka şubesi önünde Konak Chp ilçe örgütü ile birlikte gelen Konak Belediye Başkanı Abdül Batur,Bugün, her ne kadar mazbatasını elinden alsalarda, bizim için İstanbul Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’dur’ dedi. Batur “İstanbul Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’na kampanyasına destek olmak için burada ilçe başkanımız, ilçe yöneticilerimiz ve belediye meclis üyelerimiz ile bir araya geldik. Biz manevi olarak tüm desteğimizle Sayın İmamoğlu’nun yanında olduğumuz gibi aynı zamanda maddi olarakta destek olmak istedik. Ekrem İmamoğlu’na yapılan hukuk dışı haksızlık, siyasetin dışında bir ülke sorunu haline geldi. Her kim olursa olsun ortada bir haksızlık var ve tüm vatandaşlarımız bu haksızlık karşısında İmamoğlu etrafında toplandı. Önümüzde bir seçimler için bir tarih var. 23 Haziran’da seçimlerini aldığımızda, baharın sonunda yaz gelecek. Ekrem İmamoğlu’na buradan sevgilerimizi, saygılarımızı ve desteklerimizi gönderiyoruz. Biz sadece Hak, hukuk ve adalet istiyoruz. 23 Haziran’da hak, hukuk ve adalet yeniden tesis edilecek. Bu ülkede adaletin var olduğuna inanmak istiyoruz. Sayın Ekrem İmamoğlu’na ‘Her şey Çok Güzel Olacak’ diye haykıran genç kardeşimiz bize o kadar büyük enerji verdi ki, içimiz umutla doldu. Türk Gençliği öyle yürekli ki, bizlere umut aşılıyorlar, bizi gururlandırıyorlar. Her şeyin çok güzel olacağını bize haykırarak daha güçlü ayağa kalkmamızı sağlayan Sevgili Berkay’ın alnından öpüyorum. Biz artık çok iyi biliyoruz. Her şey kesinlikle çok güzel olacak. İstanbul Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’na çıktığı bu haklı yolda yanlız olmadığını, İzmirin Kalbi Konak’tan haykırıyoruz. Her şey çok güzel olacak”dedi.

Bir yanıt yazın